Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė pakvietė išnaudoti esamus regioninio bendradarbiavimo mechanizmus

2022 m. rugsėjo 7 d. pranešimas žiniasklaidai 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, diskutuodama su 31-ojo ekonomikos forumo Lenkijoje dalyviais, pabrėžė, kad stiprus regioninis bendradarbiavimas yra ir stiprios Europos Sąjungos pagrindas. Lietuva vertingu formatu bendradarbiauti ir ekonominiam saugumui stiprinti laiko Trijų jūrų iniciatyvą, kurį, Seimo Pirmininkės manymu, praturtintų aktyvus Ukrainos dalyvavimas.

„Trijų jūrų iniciatyva dabartiniame geopolitiniame kontekste yra svarbi tarp Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų esančių valstybių, kurios dabar labiausiai patiria išorės spaudimą, jungtis. Lietuva tvirtai remia iniciatyvos transatlantinį bendradarbiavimą ir partnerystę ir siekia, kad kuo daugiau strateginių partnerių padėtų įgyvendinti numatytus tikslus. Šiame kontekste ypač svarbi ES integracijos ir regioninio bendradarbiavimo sinergija“, – pažymėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Atsakydama į klausimą, ar nematanti priešpriešos tarp Trijų jūrų iniciatyvos ir ES integracijos, Seimo Pirmininkė sakė, kad jokiu būdu negalima jų priešinti. „Juk ne Europos Sąjungos kaltė, kad negalime važiuoti tiesioginiu traukiniu iš Vilniaus į Varšuvą. Šiuo pavyzdžiu noriu pasakyti, jog yra daug neišnaudotų regioninio bendradarbiavimo galimybių“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Pirmininkės teigimu, būtent todėl Lietuva aktyviai prisijungė prie Trijų jūrų iniciatyvos, kuri orientuojasi į praktinį bendradarbiavimą. Daug vilčių teikia ir Liublino trikampio formatas, ypač prasmingas Ukrainai integruojantis į ES.

„Kalbas apie struktūrinius pokyčius sustiprina sunkumai ir įtampa ES viduje, viena iš kurių pasireiškė per „Brexit“. Kyla abejonių, ar dabartinė Europos politinė, ekonominė ir saugumo sistema pateisina lūkesčius. Natūralu, kad susidūrus su iššūkiais iškyla įvairių pasiūlymų, kaip reaguoti į juos. Tačiau per pastaruosius šešis mėnesius ES ne kartą parodė vienybę ir sanglaudą spręsdama klausimus, susijusius su Rusijos agresijos stabdymu ar pagalba Ukrainai. Todėl dabar galbūt geriau būtų kalbėti apie tai, kaip mes, regiono šalys, galime stiprinti Europos Sąjungą ir NATO. Ukrainai integruojantis į ES šis bendradarbiavimas bus dar reikšmingesnis ir svarbesnis. Ukrainiečiai miršta gindami savo teisę būti visateisiais ES ir galbūt NATO nariais, todėl suteikime jiems tą viltį ir dirbkime kartu“, – Ekonomikos forumo dalyviams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. tel. 8 698 42071

El. p.  [email protected]

www.lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-09-07 14:58
   Monika Kutkaitytė