Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Kultūros komiteto pirmininko Vytauto Juozapaičio pranešimas: „Įregistruotas įstatymo pakeitimas, kuriuo laikinai draudžiamas Rusijos Federacijos ir Baltarusijos radijo ar televizijos programų retransliavimas“

2022 m. rugsėjo 13 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, konsultuodamasis su Kultūros ministerijos specialistais, įregistravo Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 34(1)straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo laikinai uždraudžiamas Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo programų, televizijos programų ir (ar) atskirų programų retransliavimas ir (ar) platinimas internete.

Šios teisinės priemonės imtasi dėl Rusijos Federacijos pradėto karo prieš Ukrainą ir dėl to vykdomos nuolatinės ir intensyvios dezinformacijos kampanijos visoje Europos Sąjungoje.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Reaguodama į tai ir atsižvelgdama į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje, Europos Sąjunga ėmėsi ribojančiųjų priemonių, tarp jų – ir Rusijos valdomų žiniasklaidos priemonių turinio ribojimo. Lietuvai, turinčiai išorinę sieną tiek su Rusija, tiek Baltarusija, itin svarbu efektyviai apsaugoti visuomenę ir informacinę erdvę nuo informacinių grėsmių. Tokią apsaugą padėjo įtvirtinti 2022 m. vasario 24 d. visoje Lietuvos teritorijoje įvesta nepaprastoji padėtis, tačiau nuo rugsėjo 16 d. nepaprastosios padėties teisinį režimą numatoma pratęsti tik Lietuvos pasienio ruožuose su Rusijos Federacija ir Baltarusijos Respublika, todėl visuomenei apsaugoti nuo agresorių dezinformacijos ir teikiamos  Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 34(1) straipsnio pataisos.

Projekto iniciatorius siūlo nustatyti, kad tokie draudimai galiotų iki 2024 m. spalio 16 d.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Vytauto Juozapaičio patarėjas

Kęstutis Kaminskas

Tel. (8 5)  239 6511, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-09-13 12:14
   Monika Kutkaitytė