Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Skambūs „demokratų“ sąjungos pristatymai, kaip sušvelninti kainų kilimo pasekmes gyventojams – tik tuščias oro virpinimas“

2022 m. rugsėjo 14 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas, reaguodamas į Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime pristatomas registruojamas teisės aktų pataisas, jų teigimu, skirtas nežaboto elektros ir dujų kainų kilimo pasekmėms gyventojams švelninti, pavadino tuščiu oro virpinimu.

„Visos tos skambios „demokratų“ frazės, kad sušvelnins elektros ir dujų kainų kilimo pasekmes gyventojams, yra paprasčiausiai tuščias oro virpinimas. Nematau prasmės teikti neva naujus įstatymo projektus, kai panašūs, sprendžiantys tas pačias problemas, jau seniai įregistruoti socialdemokratų ir pateikti Seimo salėje. Darbo kodekso pataisos dėl privalomo nuotolinio darbo metu darbuotojų patiriamų išlaidų kompensavimo buvo pristatytos Trišalėje taryboje ir keliauja į svarstymo stadiją. Suprantu, kad „demokratų“ sąjunga nori pasirodyti, kad kažką daro, tačiau verčiau jau aktyviau stebėtų, kas vyksta Seime“, – sako L. Jonauskas.

Pagal L. Jonausko ir kitų socialdemokratų siūlomą projektą, kompensacijos dydį ir jos mokėjimo sąlygas darbdavys privalėtų suderinti su darbuotoju ne vėliau kaip per dvidešimt darbo dienų nuo nuotolinio darbo pradžios. Kompensacija negalėtų būti įskaičiuota į darbuotojo darbo užmokestį.

Seimo narys L. Jonauskas jau anksčiau, kritikuodamas Energetikos ministerijos parengtą plano, kuriuo siūloma taupyti energijos išteklius, išleidžiant biudžetinių įstaigų, valstybės institucijų ir įmonių, kurios jau taiko nuotolinį darbą, darbuotojus nuotoliu dirbti penktadieniais ir pirmadieniais, yra taupymas darbuotojų sąskaita.

„Vienas iš Energetikos ministerijos siūlymų – leisti biudžetinių įstaigų, valstybės institucijų ir įmonių, kurios jau taiko nuotolinį darbą, darbuotojams nuotoliu dirbti penktadieniais ir pirmadieniais. Taip planuojama sutaupyti energetikos išteklius. Darbuotojai, dirbdami nuotoliniu būdu, daugiau elektros ir šilumos energijos, šilto vandens naudos savo namuose. Dažnas išeidamas į darbą žiemos metu prisuka šildymą ir vėl jį atsuka sugrįžęs iš darbo. Darbas namuose gal ir sumažins biudžetinių, valstybės institucijų išlaidas, tačiau visa tai bus daroma darbuotojų sąskaita – karšta bulvė tiesiog permetama valstybės tarnautojams“, – sako L. Jonauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-09-14 13:21
   Monika Kutkaitytė