Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių Ričardo Juškos ir Editos Rudelienės pranešimas: „Reformuojant valstybės tarnybą liberalai pabrėžia vieną išlygą – savivaldą“

2022 m. rugsėjo 15 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Valstybės tarnybos reformos rengėjai sutinka su kompromisiniu Seimo liberalų siūlymu, kad tarnautojų karjera savivaldoje ir toliau remtųsi panašiais principais kaip dabar, o iš esmės būtų keičiama priėmimo į valstybės tarnybą tvarka tik nacionaliniu lygiu. Tokią nuostatą ketvirtadienį Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija suderino susitikime su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite.

Pagal naujojo Valstybės tarnybos įstatymo projektą, priėmimą į tarnautojo pareigas rengia „valstybės ar savivaldybių institucijos ar įstaigos“. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Ričardo Juškos įsitikinimu, savivaldybėse vadovų bei karjeros tarnautojų priėmimą ir toliau turėtų rengti ne pačios savivaldybės, o centralizuota Vyriausybės įgaliota įstaiga.

„Kyla rimtų abejonių, ar savivaldybėse visus įdarbinimo klausimus verta palikti merui – taip susidarytų didžiulė landa nepotizmui ir politinei korupcijai, prasidėtų iš esmės nevaldomi procesai. Pradėdami valstybės tarnybos reformą privalome atsakyti į klausimą, ar mes savivaldoje siekiame teisingo ir sąžiningo valdymo, ar savo pačių rankomis netyčia sukursime 60 atskirų kunigaikštysčių, kuriose žmonės bus įdarbinami pagal politinę liniją“, – teigia R. Juška.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojos, parlamentinės Buvusių merų grupės vadovės Editos Rudelienės manymu, valstybės tarnybos reforma būtina ir neišvengiama. „Vis dėlto visi kartu Seime privalome užtikrinti saugiklius, kad pertvarka neišbalansuotų valstybės tarnybos ir nesukurtų prielaidų piktnaudžiauti galia savivaldoje“ , – sako E. Rudelienė.

Valstybės tarnybos reformą vykdanti vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė sutinka, kad kompromisas reikalingas, o tikslinti nuostatas turėtų pats Seimas, kai gludins Valstybės tarnybos įstatymo projektą svarstymo metu bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Pasak Tauragės mero liberalo Dovydo Kaminsko, dabartinė tarnautojų karjeros tvarka savivaldoje yra pasiteisinusi, todėl jos nederėtų ardyti. „Visi suprantame, kad vykdant atranką į valstybės tarnybą turi būti užtikrintas skaidrumas ir išvengta nepotizmo pagundų – būtent tokį saugiklį dabartinė tvarka – centralizuota atranka ir priėmimas – ir užtikrina. Tai palengvina ir mano, kaip mero, darbą. Tiesa, iš Vilniaus valdomas procesas turėtų būti žymiai greitesnis ir sklandesnis“, – atkreipia dėmesį D. Kaminskas.

Šiuo metu neįvyksta pusė karjeros konkursų į valstybės tarnybą, o viešojo sektoriaus vadovų atlyginimų vidurkis nuo privataus sektoriaus vidutiniškai atsilieka 40 proc.

R. Juška pabrėžia, kad svarbiausias reformos faktorius yra tarnautojų darbo užmokestis. „Vyriausybės teikiama darbo užmokesčio pertvarka būtina, vis dėlto dar diskutuosime, ar tikrai verta atsisakyti valstybės tarnybos stažo“, – sako Seimo narys.

Valstybės tarnybos įstatymo naująją redakciją Seimas nagrinės spalį.

 

Daugiau informacijos:

Marijus Gailius

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas spaudai

Tel. (8 5) 239 6357, mob. 8 612 66 533

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-09-15 13:07
   Monika Kutkaitytė