Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Valdo Rakučio pranešimas: „Seime veiklą pradeda Jūrinių reikalų komisija“

2022 m. rugsėjo 30 d. pranešimas žiniasklaidai 

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seime patvirtinta ir savo veiklą pradeda Jūrinių reikalų komisija. Jos atkūrimo iniciatorius – Seimo narys Valdas Rakutis. Komisijoje dirbs dvylika parlamentarų, kuriuos delegavo įvairios Seimo frakcijos.

Pasak V. Rakučio, Jūrinių reikalų komisija bus „tas vedlys, apjungiantis jūrinės kultūros organizacijas ir bendruomenę, valdantis jūrinės strategijos planavimo ir rengimo eigą, tas arbitras, kuris suteiks galimybę visiems jūrinio sektoriaus atstovams, sugebantis pažvelgti iš šalies, bet kartu suprantantis poreikius, žinantis, kuo gyvena jūrinė bendruomenė, nes pastaroji ir būtų nacionalinės jūrinės strategijos kūrėja“.

Komisija, šiek tiek kitokiu pavadinimu, veikė praeitose Seimo kadencijose. Nuolatinė Jūrinių reikalų komisija tęs veikusios Seimo Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos darbus, papildomai apimdama šiomis dienomis ypač svarbius gynybos ir saugumo klausimus ir rengs šios srities teisės aktus.

„Akivaizdu, kad šiomis dienomis centrinėse valdžios institucijose trūksta supratimo ir dėmesio Lietuvos jūrinei kultūrai, jūriniam švietimui, bendrai visam jūriniam sektoriui, manant, kad tai specifinis klaipėdiečių reikalas. Reikia žvelgti plačiau – pasaulinis geopolitinis kontekstas mums diktuoja strategiškai svarbius jūrinių reikalų klausimus, kurie apima gynybos ir saugumo, jūrinės energetikos, jūrinių technologijų, krovinių gabenimo vandeniu ir kitas svarbias sritis. Šių sričių įvaldymas gali prisidėti prie Lietuvos valstybės progreso gerokai labiau, nei yra įprasta manyti“, – teigia komisijos sudarymo iniciatorius V. Rakutis.

Atkreiptinas dėmesys ir į šiomis dienomis ypač aktualią gynybos ir saugumo strateginę liniją, kuri privalo atrasti jūrinę Lietuvos gynybos ir saugumo sistemos dedamąją, turinčią tinkamai įvertinti jūros teikiamą trūkstamą strateginį gylį, Baltijos jūros kaip ES ir NATO vidaus ežero ir potencialaus jūrinio transporto reikšmės augimo faktorių. Pasaulinė ekonomika yra pastatyta ant jūrinio verslo pamato, nes 90 proc. pasaulinių krovinių pervežami jūra. Manoma, kad artimiausioje ateityje pasaulinis pervežamų krovinių mastas patrigubės, taigi jūrinis gynybos ir saugumo faktorius taps strategiškai svarbus – svarbesnis nei Suvalkų koridorius šiandien, ypač atsižvelgiant į besikeičiantį NATO plėtros žemėlapį ir tiesioginius kontaktus su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Jungtine Karalyste ir kitomis valstybėmis, su Lietuva susietomis tik jūriniais keliais.

Seimo Jūrinių reikalų komisijoje dirbs šie Seimo nariai: Valdas Rakutis, Arvydas Pocius, Audrius Petrošius, Mindaugas Skritulskas, Aušrinė Norkienė, Ligita Girskienė, Valentinas Bukauskas, Gintautas Paluckas, Remigijus Žemaitaitis, Ieva Pakarklytė, Laima Nagienė, Eugenijus Gentvilas.

Artimiausiu komisijos posėdžio metu bus renkamas pirmininkas ir jo pavaduotojas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Valdas Rakutis

Tel. (8 5) 239 6613

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-09-30 10:04
   Monika Kutkaitytė