Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo pranešimas: „Seimas pritaria, kad pigtų statybų užbaigimo procedūra ir didėtų atsakomybė už savavališkas statybas“

2022 m. spalio 27 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimas bendru sutarimu pritarė pateiktoms Statybos įstatymo pataisoms, kuriomis didinama konkurencija statybos užbaigimo procedūroms atlikti. Be to, įstatymo pataisomis išplečiamos baudos už savavališkas statybas.

Pataisas pateikusio Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, jeigu Seimas apsvarstęs pataisas joms pritars, konkurencija tarp statybos užbaigimo paslaugų tiekėjų išaugtų apie 2,5 karto.

„Statybų užbaigimo deklaracijas esame perdavę privatiems statybų ekspertams, o valstybė susikoncentruoja į ypatingus statinius, turinčius didžiausią riziką. Kainoms sukilus, buvo viešas įsipareigojimas ateiti į Seimą ir praplėsti konkurenciją tarp paslaugų teikėjų. Šiuo atveju įtraukiami ne tik statinio ekspertizės vadovai, bet ir projekto ar projekto dalies vadovai“, – Seimo posėdyje sakė S. Gentvilas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Pagal naują Statybos įstatymo nuostatą, „deklaraciją apie statybos užbaigimą tvirtina „statinio projekto (dalies) ekspertizės rangovas arba statinio (dalies) ekspertizės rangovas“.

Aplinkos ministerijos žiniomis, deklaracijų ir pažymų tvirtinimo paslaugos kainos šiuo metu sudaro nuo 300 iki 500 eurų.

 

Daugiau informacijos:

Marijus Gailius

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas spaudai

Tel. (8 5) 239 6351, mob. 8 612 66 533

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-10-28 08:19
   Monika Kutkaitytė