Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Valdo Rakučio pranešimas: „Jaunimas krašto gynybai turi būti lavinamas stiprinant intelektinį, kūrybinį ir fizinį ugdymą“

2022 m. lapkričio 11 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo nario Valdo Rakučio, Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) ir LŠS Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo iniciatyva penktadienį, lapkričio 11 d., Seimo Konstitucijos salėje vyko seminaras „Ne vien tik ginklu ginsi savo tėvų žemę“. Renginio metu Seimo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės, Šaulių sąjungos, Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovai aptarė Lietuvos valstybės vykdomą jaunimo rengimo visuomenės gyvenimui politiką, jaunimo pilietinio-patriotinio ir fizinio ugdymo klausimus ir ieškojo būdų ir priemonių, kurios padėtų ruošiant Lietuvos jaunimą savo šalies gynybai per formalųjį ir neformalųjį lavinimą.

 „Labai svarbu, kad jaunimo pilietinis ir patriotinis ugdymas būtų lavinamas stiprinant intelektinį, kūrybinį ir fizinį ugdymą. Šiuo metu iš atliktų tyrimų matome, kad turime kur tobulėti ir fiziškai stiprinti mūsų jaunimą. Beveik pusė jaunuolių netinka karinei tarnybai. Patyriminiai procesai sukuria patirtis, kurios yra gilios. Vėliau jų įgijimas lemia, kaip elgiasi ir renkasi suaugę žmonės. Kokybiškai veikianti ugdymo sistema gali būti esminis dalykas. Kad sistema veiktų, reikia stipriai ją išgryninti“, – teigia V. Rakutis.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Viktorija Chorna)

 

Renginyje dalyvavęs Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas Ignas Gaižiūnas teigė, kad Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme viskas yra gerai reglamentuota, tačiau kyla klausimas, ar jis veikia. Anot jo, veikia pavienės iniciatyvos, tačiau ne sistema. Šiandien ministerija viliasi, kad jis būtų įgyvendinamas realybėje: kai kalbama apie priemones, reikia kalbėti ir apie jų įgyvendinimą. Pagrindinis tikslas yra remti konkrečias iniciatyvas, kurios yra rengiamos šiuo metu. 

Šaulių sąjungos vado pavaduotojas, Jaunųjų šaulių vadas Tadas Venskūnas akcentavo jaunimo motyvaciją išlikti Šaulių sąjungoje ir nuolatos ruoštis krašto gynybai. Akivaizdi probleminė terpė – tai jaunuoliai, kuriems įdomu dalyvauti Šaulių sąjungoje, bet iš jos veiklos vėliau jie pasitraukia. Todėl, pasak T. Venskūno, mūsų visų tikslas – išlaikyti juos ir ruošti krašto gynybai. Apie 6 tūkst. šaulių dalyvauja sportiniuose renginiuose ir nuolat aktyviai gyvena.

Jaunimo, šaukiamųjų į privalomąją pradinę karo tarnybą sveikatos būklę seminare pristatė Lietuvos sporto universiteto profesorius Arūnas Emeljanovas. Anot pranešėjo, beveik pusė jaunuolių netinka karinei tarnybai. Svarbus faktorius, kad didžioji dalis, tinkančių tarnybai – tai sportuojantys, nerūkantys, sveikai besimaitinantys jaunuoliai. Fizinis aktyvumas yra labai svarbus faktorius, su sveikata susijęs dėmuo. 80 proc. šauktinių neišlaiko fizinio pajėgumo testo. Jei nebus nieko daroma šioje srityje, numatoma, kils nemažų bėdų ateityje. Vizija – būtų gerai, jeigu sukurta sistema apie sveikatą būtų susieta su krašto apsaugos sistema, kurioje matytųsi fizinė jaunuolių sveikata. 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Viktorija Chorna)

 

Renginio metu vyko diskusija, kurios metu buvo aptarta rezoliucija.

Diskusijoje dalyvavo Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, LŠS Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Patriotinio ugdymo skyriaus vedėjas Karolis Zikaras, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis, kitų organizacijų ir valstybės institucijų atstovai. Diskusijos dalyvius vaizdo skambučiu pasveikino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Paruoštą rezoliuciją planuojama pasirašyti ateityje.

Diskusijos įrašą galima rasti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Valdas Rakutis

Tel. (8 5) 239 6613

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-11-11 19:55
   Monika Kutkaitytė