Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narys Linas Jonauskas kviečia ne tik savivaldybes, bet ir gyventojus sutikti Naujuosius Metus be fejerverkų

2022 m. gruodžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Linas Jonauskas ragina savivaldybes ir gyventojus būti sąmoningais ir, sutinkant Naujųjų metų naktį, švęsti be fejerverkų.

Pasak L. Jonausko, šiuolaikiški miestai, kuriuose atsisakoma fejerverkų, turėtų tapti pavyzdžiu ne tik Lietuvos savivaldybėms, bet ir patiems gyventojams.

„Europoje tendencija aiški – daugėja miestų, kurie atsisako taršių, triukšmingų fejerverkų šou. Nyderlanduose net keliolika savivaldybių uždraudė fejerverkus. Praha, Varšuva Naujuosius Metus taip pat pasitiks be fejerverkų. Džiugu, kad ir Vilnius bei keli kiti Lietuvos miestai atsisako fejerverkų, dėl kurių kiekvienais metais aplinkosaugininkai perspėja visuomenę. Naujametinė naktis dažniausiai būna viena taršiausių naktų – ore net dešimt kartų padidėja žmogaus sveikatai pavojingų kietųjų dalelių koncentracija. Be to, fejerverkų triukšmas sukelia didelį, net mirtiną stresą paukščiams ir  gatvėse vedžiojamiems šunims“, – sako L. Jonauskas.

Seimo narys siūlo Naujuosius Metus sąmoningiau sutikti ir dėl karo Ukrainoje. „Fejerverkų šaudymas karo Ukrainoje ir Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių atžvilgiu yra neetiškas. Manau, kad gyventojai taip pat turėtų būti sąmoningesni ir susilaikyti nuo fejerverkų naudojimo, o pinigus, kurie fejerverkų pavidalu būtų paleisti į orą, išleistų prasmingiau“, – teigia L. Jonauskas.

Seimo narys šiais metais yra įregistravęs Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siekia F2 kategorijos fejerverkus (vadinamąsias „bambioškes“) leisti parduoti asmenims nuo 18 metų, o F4 kategorijos fejerverkus, kuriuos šiandien leidžiama naudoti tik pirotechnikams masinių švenčių metu, – visai uždrausti naudoti Lietuvos teritorijoje.

Pasak L. Jonausko, įstatymo pataisas paskatino neigiamas poveikis aplinkai, gyvūnams, žmonių fizinei ir psichinei sveikatai, o taip pat vis didėjantis visuomenės nepasitenkinimas masiniais renginiais, kuriuose į orą paleidžiamas didelis kiekis pirotechnikos.

Šių įstatymo pataisų pateikimas Seime planuojamas kitais metais, Seimo pavasario sesijoje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-12-30 15:32
   Jolanta Anskaitienė