Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas susitiko su nevyriausybinių organizacijų atstovais

2023 m. vasario 2 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Šiandien Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininkas Justas Džiugelis susitiko su nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovais. Tarp aptartų klausimų – socialinės paslaugos, negalios reforma, pilietinis aktyvumas, savanorystė, minimalios pajamos, skolinimosi politika ir kiti.

NVO atstovai atkreipė dėmesį į smuktelėjusį pilietinį Lietuvos gyventojų aktyvumą. Visuomenės realų ir potencialų aktyvumą, savo įtakos pajautimą bei su pilietine veikla siejamų rizikų vertinimą matuojantis rodiklis 2022 m. siekė 35,9 balo iš 100 galimų. Tai – mažiausia reikšmė nuo 2017-ųjų. 2021 m. fiksuotas rekordinis – 41,3 balo – indeksas. Situacija, anot susitikimo dalyvių, jei indekso mažėjimo tendencija nesikeis, grėsminga.

NVO atstovų teigimu, pilietiškumas geriausiai ugdomas per praktiką, tad neišvengiamai turime kalbėti apie savanorystę, kaip prioritetinę sritį. Turime eiti tuo keliu, kuriuo jau eina daug pažangių valstybių, kur savanorystė labai vertinama ir yra tapusi prestižine veikla. Tačiau svarbu atskirti savanorystę nuo savanorystės administravimo ir suprasti, kad savanorystė kainuoja. Negalime nemokėti atlygio ir nevertinti tų, kurie organizuoja savanorių darbą.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Problemų išlieka ir vertinant finansinį žmonių raštingumą. NVO atstovų manymu, vykdoma per lengva pinigų „dalijimo“ politika (pvz., kreditai) ir atsitinka taip, kad pinigus gauna asmenys, neturintys pakankamai finansinių žinių bei gebėjimų tomis lėšomis disponuoti. Išsakyta ir tai, kad svarbu didinti socialinių paslaugų pasiūlą, gerinti jų prieinamumą. Kol kas pasigendama socialinės reabilitacijos, mobilumo, imigrantų integracijos, vyresnio amžiaus asmenų priežiūros, garsinio vaizdavimo ir kitų paslaugų. Reikalingas sistemingesnis požiūris ir glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas. 

„Su NVO atstovais aptariame šiuo metu aktualiausias problemas ir taisytinas įstatymines spragas. Jau pavasario sesijoje plačiai diskutuosime apie bazines išmokas, nuolat vertinsime ministerijos pasirengimą įgyvendinti prasidėjusią negalios reformą, ieškosime būdų skatinti gyventojus labiau įsitraukti į savanorystės programas. Taip pat pavasarį ketiname organizuoti forumą, skirtą plačioms diskusijoms apie Lietuvos socialinę politiką“, – sako J. Džiugelis.

Susitikime dalyvavo atstovai iš Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje, Lietuvos Caritas, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“, viešosios įstaigos „Informacijos kaupimo ir sklaidos centras“, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos, Lietuvos kurčiųjų draugijos, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA), Nacionalinės NVO koalicijos, Nacionalinės bendruomeninių organizacijų tarybos, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos ir Nacionalinio švietimo tinklo.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis

Mob. 8(656) 88 886

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-02-02 14:45
   Jolanta Anskaitienė