Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

LSDP frakcijos pranešimas: „Po susitikimo su G. Skaiste socialdemokratai kartoja: konservatoriai palankūs daug uždirbantiems“

2023 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Ketvirtadienį, po finansų ministrės Gintarės Skaistės apsilankymo Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijoje, socialdemokratai sako neišgirdę nieko naujo. Ministrė pristatė siūlomą mokesčių reformą.

Didžiausią susirūpinimą socialdemokratams kelia valdančiųjų konservatorių užmojis didinti mokesčių naštą individualia veikla užsiimantiems žmonėms. Be to, jie sako pasigendantys atsakymų, ar tikrai mažės mokesčiai daug uždirbantiesiems – ir kodėl.

„Mokesčiai turi būti paprasti ir teisingi. Tačiau šia skubotai parengta mokesčių reforma užsimota prieš savarankiškai dirbančiuosius, neliečiant nei akcizų, nei vartojimo mokesčių. Ir kaip ten bus su tais, kurie dirba pagal darbo sutartį ir kurių metinės pajamos svyruoja nuo 101 iki 202 tūkst. eurų? Jie mokėtų daug mažiau mokesčių (25 proc.)? Tai kam palanki ši reforma? Ir vėl išlošia turto klasė?“, – įspėja Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas.

„Siūloma reforma neturi nieko bendro su socialiniu teisingumu. Keista, kad ji kartais apibūdinama kaip „socialdemokratiška“, – konstatuoja G. Paluckas.

Seimo Audito komiteto vicepirmininkė Rasa Budbergytė ragina nežlugdyti viduriniosios  klasės.

„Individualios veiklos apmokestinimą norima priartinti prie darbo santykių apmokestinimo. Keistųsi pajamų mokesčio tarifai: viršutinė tarifo riba padidėtų nuo dabartinių 15 proc. iki 20 proc. Tai yra mokesčių didinimas. Ilgalaikėje perspektyvoje padariniai būtų tragiški. Augtų šešėlis, emigracija“, – prognozuoja Seimo narė.

„Prilyginti darbuotojus, kurie dirba pagal darbo sutartį, tiems, kurie dirba pagal individualią veiklą, neteisinga. Jei uždirbi mažai, turi ir susimokėti mažiau. Jei uždirbi daug – mokėk didesnius mokesčius. Juk toks yra teisingumo principas“, – pažymi R. Budbergytė.

Parlamentarė neabejoja, kad siūloma reforma siekiama ne teisingumo, o „primelžti“ daugiau pajamų biudžetui.

„Norima papildyti biudžeto pajamas. Finansų ministerija galvoja: „Negalima gi amžinai skolintis“. Bet ar nebus rezultatas priešingas, jeigu žmonės imtų masiškai trauktis iš individualios veiklos ir iš Lietuvos?“, – klausia R. Budbergytė.

 

Daugiau:

Rasa Budbergytė

Mob. 698 42 114

El. p. [email protected]

Gintautas Paluckas 

Mob. 8 686 11 131

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-30 15:07
   Jolanta Anskaitienė