Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė Prahoje: „Parlamentų veiksmai – lakmuso popierėlis, rodantis ryžtą ginti demokratines ir europines vertybes“

 

2023 m. balandžio 24 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Europos Sąjungos (ES) parlamentų pirmininkų konferencijoje, kurios pagrindinė šiandienos posėdžio tema – Rusijos agresija prieš Ukrainą ir ES atsakas platesniame geopolitiniame kontekste – pakvietė šalis išlaikyti strateginę kantrybę, spartinti Ukrainos derybų dėl narystės ES pradžią, aktyviai remti jos atstatymą ir užtikrinti Rusijos atsakomybę už padarytus nusikaltimus.

„Parlamentų veiksmai Rusijos agresijos akivaizdoje yra lakmuso popierėlis, parodantis, kiek ryžto turime demokratinėms ir europinėms vertybėms ginti. Todėl kolegoms priminiau, kad labai svarbu toliau išlaikyti intensyvius ryšius, rodyti lyderystę ir aktyviai veikti politinius procesus“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, šiuo įtemptu metu itin svarbu visomis priemonėmis kantriai remti Ukrainą ir padėti jai greičiau pasiekti narystę ES.

„Jei Europos Komisija savo ataskaitoje ir nurodys Ukrainos pasirengimo trūkumų, jie turi būti ne priežastis atidėti derybas, o paskata mums padėti Ukrainai kuo greičiau priderinti teisinę, ekonominę, politinę ir socialinę sistemas prie ES kriterijų. Nepamirškime, kad Ukraina harmonizuoja savo sistemas sudėtingomis invazijos sąlygomis, kare, kuriame žmonės žūsta dėl europinės ir demokratinės savo ateities“, – pažymėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Pirmininkė įsitikinusi, jog reikia tęsti paramą Ukrainai, jei norime, kad praradimų būtų mažiau: „Juk ES turi visas priemones padėti Ukrainai ir mes turime jomis visapusiškai pasinaudoti. Lietuva palankiai vertina patvirtintą iniciatyvą sparčiau tiekti ir gaminti šaudmenis Ukrainai. Tai įrodo, kad esame visiškai pajėgūs prisitaikyti prie Ukrainos poreikių.“

Kalbėdama apie Ukrainos atstatymą Seimo Pirmininkė pabrėžė, jog šalies atstatymo kainos neturi mokėti tik patys ukrainiečiai ir juos remianti tarptautinė bendruomenė, būtina rasti būdų, kaip panaudoti įšaldytą Rusijos turtą ir įgyvendinti principą „agresorius moka“. Lygiai kaip ir privalu užtikrinti, kad Rusija atsakytų už padarytus nusikaltimus.

„Tarptautinio baudžiamojo teismo išduotas Vladimiro Putino arešto orderis yra istorinis sprendimas ir teigiamas žingsnis, tačiau mūsų tikslas – Specialusis tarptautinis tribunolas agresijos nusikaltimams tirti. 1990 metais praleidome galimybę ištirti Sovietų Sąjungos padarytus komunizmo nusikaltimus, negalime praleisti tokios galimybės dabar“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.

Kartu Seimo Pirmininkė pridūrė, kad Rusija nusiteikusi ilgalaikei strateginei konfrontacijai su Vakarais, į kurią įtraukia ir kitas šalis, pavyzdžiui, Baltarusiją, kurios režimas išlaiko egzistencinę priklausomybę nuo Maskvos.

„Putino pranešimas apie branduolinių ginklų dislokavimą Baltarusijoje yra Rusijos bandymas sukelti kai kurių Vakarų politikų nepasitenkinimą dėl paramos Ukrainai arba įbauginti Ukrainą remiančias šalis. Tačiau negalime pasiduoti tokiems bauginimams“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.

Balandžio 23–24 d. Prahoje Seimo Pirmininkė dalyvauja ES valstybių parlamentų pirmininkų konferencijoje. Rytojaus posėdyje bus aptariamas ES vaidmuo pasaulio demokratinių valstybių bendradarbiavime ir ES valstybių narių priklausomybė nuo totalitarinių režimų (informacinis karas, dezinformacija, tiekimo grandinių saugumas, strateginė autonomija).

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. tel. 8 698 42071

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-24 18:10
   Eglė Saulė Trembo