Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė Prahoje: „Europos Sąjunga turi būti autonomiška nuo autoritarinių režimų, o ne savo bendraminčių partnerių“

2023 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad prieš Ukrainą pradėtas karas skaudžiai primena, kad Europos Sąjunga laiku nepažabojo autoritarinių tendencijų Rusijoje ir Baltarusijoje. Iš to reikėtų pasimokyti ir imtis strateginių veiksmų, kad liberalios demokratijos pergalė būtų negrįžtama. Ir nekartoti santykių su nedemokratinėmis valstybėmis klaidų, ekonominius klausimus iškeliant aukščiau demokratinių principų ir vertybių.

„Viena iš vertybių apsaugos ir kolektyvinio saugumo stiprinimo priemonių – plėtra. Plačiąja prasme tai yra svarbus geopolitinis įrankis. Tačiau juo pasinaudoti reikia čia ir dabar, kad Europos Sąjunga būtų pajėgesnė veikti išorėje, reaguotų į įprastas, hibridines ir naujai kylančias grėsmes“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Pirmininkės teigimu, tam reikia atitinkamų pajėgumų, aiškios politinės valios, tvirtos partnerystės su bendraminčiais, pirmiausia NATO, ir strateginio veikimo. Karas atvėrė europiečiams akis, ką reiškia energetinė priklausomybė nuo Rusijos ir kiek naudos iš svajonių apie ekonominės „tarpusavio priklausomybę“ su agresyviais autoritariniais režimais. Todėl, pasak parlamento vadovės, Europos Sąjunga turėtų glaudžiau bendradarbiauti su JAV, stiprinti dvišalę prekybą ir investicijas, skatinti technologijų lyderystę ir kartu spręsti pasaulinius ekonomikos, aplinkos ir saugumo iššūkius.

„Labai svarbu, kad perorientuodami energetikos sektorių, ypač investuodami į atsinaujinančios energijos plėtrą, kuri taip pat atitinka klimato kaitos tikslus, nešoktume nuo lokio ant drakono. Atsisakyti priklausomybės nuo Rusijos bei iškastinio kuro ir pereiti prie žaliosios energijos privalome be papildomos geopolitinės rizikos“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Toldama nuo Rusijos dujų, naftos ir elektros Europa, Seimo Pirmininkės nuomone, turėtų atsikratyti ir priklausomybės nuo Kremliaus naratyvo apie XX amžiaus Europos istoriją, ypač Antrojo pasaulinio karo priežastis ir pasekmes.

„Šiuo naratyvu, kupinu nepagrįstų kaltinimų, ciniško ir arogantiško požiūrio, begėdiškai klijuojamų etikečių Rusija vėl naudojasi agresijai prieš kaimynines šalis pateisinti. Todėl svarbu, kad totalitarinio komunistinio režimo nusikaltimų vertinimas būtų neatsiejamas nuo Vakarų politinės darbotvarkės ir kovos su dezinformacija ir hibridiniu karu“, – įsitikinusi V. Čilytė-Nielsen.

Šiandien parlamento vadovė baigia darbo vizitą Prahoje, kurioje tris dienas vyko Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų konferencija. Jos metu Seimo Pirmininkė taip pat dalyvavo keturšaliame Baltijos valstybių ir Lenkijos, taip dvišaliuose susitikimuose su Danijos, Švedijos ir Ukrainos parlamentų pirmininkais.

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Ilona Šilenkova)

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030, mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

www.lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-25 12:28
   Monika Kutkaitytė