Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narys L. Jonauskas: „Vėl kyla grėsmė, kad bus įteisinta neetiška medžioklė su naktiniais taikikliais“

2023 m. balandžio 26 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narį Liną Jonauską papiktino dar vienas bandymas įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje. Tokios pataisos trečiadienį pristatytos Aplinkos apsaugos komitete.

Pasak L. Jonausko, pateiktos pataisos yra dar vienas bandymas apeiti šiuo metu galiojančius teisės aktus ir medžioklėje įteisinti visuomenėje prieštaringai vertinamus naktinio matymo taikiklius.

„Neprieštaravau, kai Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje civilinėje apyvartoje buvo atverta galimybė naudoti naktinius taikiklius krašto apsaugai, tačiau įspėjau, kad turi būti užkamšytos visos landos, kad šie prietaisai neatsirastų medžiotojų rankose. Seime beveik kasmet atsiranda iniciatyvos įteisinti naktinio matymo taikiklius medžioklėje, tačiau didelė dalis sąmoningų Seimo narių tam prieštaraudavo ir tokio įstatymo nepavykdavo priimti. Kol mano pateiktos įstatymo pataisos, kuriomis siekiu aiškiai įstatymu reglamentuoti, kad medžioklėje naktinio matymo taikiklių naudojimas yra negalimas, įstrigusios Seimo komitete, atsiranda naujos iniciatyvos įteisinti šių prietaisų naudojimą medžioklėje“, – sako L. Jonauskas.

Seimo narys nemato jokios reikšmingos priežasties, kodėl būtų reikalingas naktinio matymo taikiklių naudojimas medžioklėje.

„Man kelia nuostabą, kad įstatymo iniciatorius, bandydamas apginti naktinio matymo taikiklių medžioklėje įteisinimą, prisidengia Berno konvencija, kuri reglamentuoja Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos apsaugą. Dėl to, kad konvencijoje nėra draudžiamas naktinio matymo taikiklių naudojimas medžioklėje ir kelios valstybės juos naudoja, dar nereiškia, kad ir Lietuvoje turi būti įteisinamas jų naudojimas medžioklėje. Naktinio matymo taikiklių medžioklėje naudojimas yra neetiškas, jis atvertų galimybę suklestėti brakonieriavimui, o miškus paverstų laukinių gyvūnų skerdyklomis“, – teigia L. Jonauskas.

Parlamentaras siūlo greičiau priimti jo pateiktas Medžioklės įstatymo pataisas, kuriose numatyta, kad Aplinkos ministerija nėra atsakinga už draudžiamų medžioklės įrankių ir būdų tvirtinimą, o taip pat – iš Medžioklės taisyklių į Medžioklės įstatymą perkelti medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius, priemones ir būdus, tarp kurių yra ir naktiniai taikikliai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-26 11:24
   Jolanta Anskaitienė