Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė: „Būkime stiprūs ir progresyvūs Europos balsai“

2023 m. gegužės 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad ši diena suteikia progą europiečiams apmąstyti Europos Sąjungos ateitį, vertę, integracijos laimėjimus ir atnaujinti įsipareigojimą kurti vieningos ir klestinčios Europos ateitį.

 „Nuo tos dienos, kai Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas pateikė pasiūlymą dėl vieningos Europos, kuris padėjo pagrindą sukurti Europos Sąjungą, praėjo 73 metai. Europos Sąjunga išaugo iki 27 valstybių narių, tapo viena didžiausių pasaulio ekonomikų ir pirmaujančių bendruomenių, kuri sprendžia svarbius pasaulinius klausimus kaip klimato kaita, žmogaus teisės ir tarptautinė prekyba“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak parlamento vadovės, Lietuva niekada neabejojo narystės Europos Sąjungoje nauda ir sėkme, nuosekliai pasisakė ir pasisako už jos plėtrą, kuri Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje yra dar svarbesnė.

„Plėtra yra labai reikšminga sėkmingai politikai, demokratijos, gerovės ir taikos stiprinimui Europos žemyne. Todėl dabar vienas iš svarbių strateginių veiksmų – palaikyti Ukrainą, Moldovą ir kitas šalis, nusprendusias eiti eurointegracijos link. Lietuva jau pasiruošusi padėti“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Linkėdama Ukrainai pergalės ir europinės ateities, o Europos Sąjungai – stiprybės ir vienybės, Seimo Pirmininkė sveikina visus su Europos diena: „Dėkoju Lietuvos žmonėms, padedantiems kurti europietišką valstybę. Šiandien Europai ypač reikia stiprių, progresyvių, proeuropietiškų balsų. Kviečiu tokiais būti!“

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel.: (8 5) 239 6030, mob.  8 698 42 071

El. p.  [email protected]

www.lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-08 16:11
   Monika Kutkaitytė