Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Seimo Aplinkos apsaugos komitetas palaimino naktinio matymo taikiklius medžioklėje“

2023 m. gegužės 17 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Aplinkos apsaugos komitete pritarta naktinio matymo taikiklių įteisinimui medžioklėje ir uždegama žalia šviesa jam keliauti į svarstymą Seimo posėdžių salėje.

Pasak Seimo socialdemokratų partijos frakcijos nario Lino Jonausko, kuris yra vienas iš naktinių naikiklių medžioklėje įteisinimo priešininkų, šis komiteto sprendimas gali įeiti į istoriją.

„Aplinkos apsaugos komitetas po šiandienos balsavimo tikriausiai įeis į istoriją, nes jo sprendimai jau neturi nieko bendro su aplinkosauga. Atvirkščiai – dauguma Aplinkos apsaugos komitete esančių Seimo narių balsavo už naktinio matymo taikiklių įteisinimą medžioklėje. Jų argumentus sutriuškino Aplinkos ministerija, pareikšdama, kad naktiniai taikikliai niekaip neprisidės prie afrikinio kiaulių maro valdymo, o kontrolė bus neįmanoma. Dar daugiau – šio įstatymo iniciatorių argumentą dėl to, kad naktiniai taikikliai medžiotojų rankose prisidės prie krašto gynybos, paneigė pati Krašto apsaugos ministerija. Nepaisant to, įstatymas yra agresyviai stumiamas į priekį, ir jo iniciatoriai užsitikrino palaikymą tarp daugumos Aplinkos apsaugos komiteto narių. Tai yra didžiulė gėda visam komitetui, kurio sprendimai turėtų tarnauti Lietuvos gyvosios gamtos saugojimui, o dabar daroma visiškai priešingai“, –  sako L. Jonauskas.

Seimo narys L. Jonauskas po tokio Aplinkos apsaugos komiteto sprendimo teigia, kad liko tik du keliai – balsavimas Seime ir Prezidento veto.

„Po Aplinkos apsaugos komiteto priimto sprendimo, belieka laukti balsavimo Seime. Labai viliuosi, kad tarp 141 Seimo nario atsiras daugiau tų, kurie nenori, kad Lietuvos miškai taptų gyvūnų skerdyklomis su brangiais „žaisliukais“. Jei įvyks blogiausias scenarijus ir Seimas įteisins medžioklę su naktinio matymo taikikliais, liks tikėtis Prezidento veto. Yra signalų, kad tokiu atveju taip ir ruošiamasi daryti. Todėl viliuosi, kad Prezidentui vetuoti įstatymo neprireiks, nes Seime yra pakankamai sąmoningų žmonių, kurie įsiklausys į aplinkosaugininkų argumentus nepritarti naktinio matymo taikiklių medžioklėje įteisinimui“, – teigia L. Jonauskas.

Seimo narys L. Jonauskas Seimui dar praėjusiais metais yra pateikęs Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis numatyta, kad Aplinkos ministerija nėra atsakinga už draudžiamų medžioklės įrankių ir būdų tvirtinimą. Seimo nario projektu taip pat siūloma iš Medžioklės taisyklių į Medžioklės įstatymą perkelti medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius, priemones ir būdus, tarp kurių yra ir naktiniai taikikliai.

Šis projektas, įstatymo lygmenyje, o ne ministro įsakyme, kaip buvo iki šiol, įtvirtinantis naktinio matymo taikiklių medžioklėje draudimą, taip pat bus svarstomas Seimo posėdžių salėje ir bus kaip alternatyva įstatymo projektui, kuriuo Seimo narių grupė siekia įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 600 09

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-17 16:22
   Eglė Saulė Trembo