Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės R. Šalaševičiūtės pranešimas: „A. Valujavičiaus žygdarbis turi būti deramai įvertintas“

2023 m. gegužės 18 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Per 121 dieną vandenyną irkline valtimi įveikusį Aurimą Valujavičių Seimo Laikinoji žemaičių grupė, vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narės Rimantės Šalaševičiūtės, pakvietė į apdovanojimą Seime.

Šį ketvirtadienį A. Valujavičius bus apdovanotas atminimo ženklu „Už nuopelnus Žemaitijai“. Seimo Laikinosios žemaičių grupės pirmininkė R. Šalaševičiūtė ir grupės nariai kreipėsi į Klaipėdos rajono merą Bronių Markauską, prašydami apdovanoti keliautoją.

„Aurimas, irkline valtimi perplaukęs Atlantą, priminė ir įprasmino iš mūsų Žemaitijos kilusių Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žygdarbį. Ne atsitiktinai jo valtis taip pat pavadinta „Lituanica“, kaip ir mūsų garbiųjų lakūnų lėktuvas“, – sako Seimo LVŽS frakcijos narė.

Kauno miesto savivaldybės tarybos LVŽS frakcijos seniūnė Audronė Jankuvienė dar balandžio 25-ąją, vos A. Valujavičius sėkmingai įveikė Atlantą, oficialiu teikimu kreipėsi į miesto merą ir Apdovanojimų tarybą siūlydama išskirtinai pagerbti keliautoją už narsą ir ypatingus nuopelnus garsinant Kauno ir Lietuvos vardą pasaulyje. 

Oficialiame teikime A. Jankuvienė pasiūlė jam, kaip kauniečiui, suteikti Kauno miesto garbės piliečio vardą.

„Aurimas ne tik ypatingai pagerbė S. Dariaus ir S. Girėno 1933-ųjų metų žygdarbį, bet ir pats tapo mūsų dienų didvyriu“, – sako A. Jankuvienė.

Seimo LVŽS frakcijos atstovai inicijuoja kreipimąsi į Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, siūlydami liepos 6 dieną A. Valujavičiui įteikti valstybinį apdovanojimą.

„Aurimas padėjo mums visiems pasijusti vieningais. Šis žmogus jau tapo šių dienų didvyriu, daugelio pavyzdžiu, įkvėpėju. Daug ištvermės ir vidinės brandos reikalaujančiu būdu pasauliui įrodė, kad Lietuvoje gyvena stiprūs ir atkaklūs žmonės“, – sako LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė. Jos nuomone, tokia kelionė turi būti deramai įvertinta.

Šia kelione A. Valujavičius siekė vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno ir taip paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines. Tai įgyvendinęs, A. Valujavičius tapo pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

A. Valujavičiaus apdovanojimas vyks Seime, gegužės 18 d., 12.30 val. Algirdo Mykolo  Brazausko salėje (Seimo I rūmai).

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė
El. p. 
[email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-18 10:18
   Jolanta Anskaitienė