Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Vidaus vandenyse nebelieka verslinės žvejybos tinklų, Kuršių marių žvejai už kompensaciją kviečiami žvejoti mėgėjiškai“

2023 m. gegužės 18 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Ketvirtadienį Seimas pritarė kompromisiniam verslinės žvejybos ribojimui. Pasak aplinkos ministro, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo, upės ir ežerai išlaisvinami nuo verslinių žvejybos tinklų ir gaudyklių, o Kuršių mariose žvejybos kvotos bus valstybės vardu supirkinėjamos.

„Verslinė žvejyba vidaus vandenyse nebebus vykdoma, išskyrus tradicinę aukštaitišką stintelių žvejybą ant ledo. Kuršių marių žvejams verslininkams bus siūloma savanoriškai trauktis iš veiklos, jų žvejybos kvotas palaipsniui superkant valstybei ir galiausiai jas panaikinant“, – sako S. Gentvilas.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Ateityje išmokant valstybės kompensacijas už nutrauktą veiklą, pamaryje veikiančių žvejybos įmonių skaičius mažės. Šiuo metu Kuršių mariose verslinę žvejybą vykdo 46 įmonės.

Pagal priimtą Žuvininkystės įstatymo pataisą, nuo 2026 m. vidaus vandenų telkiniuose bus leidžiama tik specializuota verslinė stintų žvejyba ir tautinio paveldo žvejyba. Kitų rūšių žuvų verslinė žvejyba leidžiama tik Kuršių mariose, polderiuose ir privačiuose vidaus vandenų telkiniuose.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Tel. (8 5) 239 6357

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-18 12:55
   Monika Kutkaitytė