Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Arūno Dulkio reforma smaugia sveikatos sistemą – žmonėms svarbios įstaigos neteks milijonų“

2023 m. gegužės 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo nario asmeninio archyvo nuotrauka

 

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijai pranešant, kad 2023 metais numatomas 2 mln. eurų mažesnis finansavimas būtiniausių sveikatos priežiūros funkcijų vykdymui, socialdemokratų frakcija sako, jog tai – dar vienas perspėjimas, primenantis, kad Arūno Dulkio ligoninių reforma yra „stumiama buldozeriu“, nepaisant apčiuopiamos žalos sveikatos paslaugų kokybei bei prieinamumui.

Pasak Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojo Eugenijaus Sabučio, dėl staigaus lėšų sumažinimo, visuomenės sveikatos biurai bus priversti karpyti žmonėms svarbias paslaugas.

„Ministro A. Dulkio sprendimu, lėšos visuomenės sveikatos biurams bus sumažintos tiek darbo užmokesčio fondui, tiek pagrindinei biurų veiklai, t. y. sveikos gyvensenos stiprinimui savivaldybėse, įskaitant jų teritorijose veikiančiose ugdymo įstaigose. Pasakysiu paprastai: mūsų vaikams, senjorams – pažeidžiamoms visuomenės grupėms, teks susitaikyti su visuomenės sveikatos biurų neįgalumu“, – sako E. Sabutis.

Parlamentaro teigimu, kyla įtarimų, kad Sveikatos apsaugos ministerija „tyčia suklaidino visuomenės sveikatos biurus, jų darbuotojus“.

„Visuomenės sveikatos biurai turėjo pagrįstą viltį, kad finansavimas bus padidintas. Po staigaus ir neplanuoto sprendimo sumažinti finansavimą, Visuomenės sveikatos biurų asociacija kreipėsi raštu į ministrą su prašymu paaiškinti šį sprendimą. A. Dulkio paaiškinimas buvo trumpas, lakoniškas ir, mano vertinimu, gana ciniškas. Suprask, lėšų padidėjimas buvo laikinas, tad sukitės dabar kaip išmanote“, – sako E. Sabutis.

Seimo narys pastebi didžiulį neatitikimą tarp A. Dulkio deklaruojamų lūkesčių sveikatos reformai ir realių ministerijos darbų.

„A. Dulkys žadėjo kokybiškas ir saugias asmens sveikatos priežiūros paslaugas, tačiau jo pasiūlyta reforma pamažu griauna sveikatos sistemą iš vidaus. Ministras viena sako, o kita daro“, – teigia jis.

Seimo nario nuomone, dėl reformos ydų kaltas ir akivaizdus Sveikatos apsaugos ministerijos negebėjimas tinkamai paruošti pertvarkos krypčių, įgyvendinimo veiksmų.

„Valstybės kontrolės išvados buvo negailestingos: Sveikatos apsaugos ministerija, vykdydama sveikatos priežiūros tinklo reformą, neparengė susisteminto dokumento, kuriame būtų surašytos planuojamos pertvarkos kryptys, konkretūs tų krypčių įgyvendinimo veiksmai ir jų terminai. Tariant aiškiau – nebuvo ir nėra bendro plano, kuris parodytų tikslias pertvarkos kryptis ir kaip viskas turi atrodyti po jos, vis dar trūksta komunikacijos su sveikatos priežiūros įstaigomis, net nesudaryti poįstatyminiai aktai“, – sako E. Sabutis.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūno pavaduotojas

Tel.: (8 5)  239 6979, mob. 8 698 42 633

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-22 13:40
   Monika Kutkaitytė