Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Laisvės frakcijos narės Ievos Pakarklytės pranešimas: parlamentarė įregistravo pataisas dėl efektyvesnio gyvūnų gerovės atstovavimo bylose

2023 m. rugsėjo 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Trečiadienį, rugsėjo 13 d., Seimo Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė registravo įstatymų pakeitimų paketą, kuris suteiktų teisę gyvūnus ginančioms organizacijoms atstovauti gyvūnams teismuose.

Seimui priėmus įregistruotus įstatymų projektus, gyvūnų gerovę ginančios organizacijos įgytų teisę susipažinti su bylos medžiaga ir paprasčiau apskųsti byloje priimtą sprendimą, jeigu byla pradėta pagal tos organizacijos pateiktą pareiškimą.

„Šios kadencijos Seime jau priėmėme sprendimą, numatantį draudimą laikyti gyvūnus su jais žiauriai besielgusiems asmenims. Tačiau tam, kad šis ir kiti sprendimai gyvūnų gerovės srityje duotų norimą rezultatą, reikalingas efektyvus teisinis procesas. Nevyriausybinių organizacijų įgalinimas prisidėtų prie stipresnės gyvūnų teisinės apsaugos“, – teigia parlamentarė I. Pakarklytė.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Inicijuoti šiuos teisės aktų projektus paskatino gyvūnų gerovės srityje veikiančių organizacijų ligšiolinė patirtis administracinio nusižengimo ir baudžiamosiose bylose, pradėtose dėl šių organizacijų pateiktos informacijos. Joms tik retais atvejais yra suteikiama galimybė susipažinti su bylos medžiaga, o šis ribojimas gerokai apsunkina galimybę motyvuotai apskųsti priimamus sprendimus bylose.

„Reikia džiaugtis, kad turime itin stiprias nevyriausybines organizacijas, kurios gina gyvūnų gerovę neskaičiuodamos savo laiko ir nereikalaudamos atlygio už tai. Privalome užtikrinti, kad teisinė bazė būtų kuo palankesnė joms įgyvendinti šią svarbią misiją “, – sako Seimo narė.

Priėmusi šiuos teisės aktų projektus Lietuva pasektų kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu – šioje valstybėje bylose dėl gyvūnų gerovės nukentėjusiojo teises gali įgyvendinti visuomeninės organizacijos, kurių steigimo dokumentuose nustatyta veikla yra gyvūnų gerovės apsauga.

Seimui pritarus, tokie įstatymų pakeitimai įsigaliotų nuo 2024 metų sausio 1 d.

 

Daugiau informacijos:

Raivydas Rakauskas

Seimo narės Ievos Pakarklytės patarėjas

Mob. 8 653 20 908

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-14 13:33
   Monika Kutkaitytė