Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: parlamentaras pasiruošęs palikti Aplinkos apsaugos komitetą, jei bus įteisintas naktinio matymo taikiklių naudojimas medžioklėje

2023 m. spalio 10 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Linas Jonauskas, bene aktyviausiai priešinęsis naktinių taikiklių medžioklėje naudojimui, svarsto galimybę palikti Seimo Aplinkos apsaugos komitetą, jei antradienį Seimas priims galutinį sprendimą, leidžiantį šiuos prietaisus įteisinti medžioklėje. 

Seimo narys teigia, kad yra nusivylęs tuo, kaip kai kurie Seimo nariai, ypač dirbantys Seimo Aplinkos apsaugos komitete, žiūri į aplinkosaugą.

„Jei naktinio matymo taikiklių naudojimas medžioklėje bus įteisintas, nebematau galimybės dirbti Seimo Aplinkos apsaugos komitete, nes jame su savo siekiu ginti gyvąją gamtą, visuomenės interesus, jaučiuosi mažumoje. Šiandien komitete sprendimai priimami ne gyvosios gamtos, žmonių interesų, o medžiotojų ir ginklų pramonės labui. Tai, kad dauguma komiteto narių uždegė šviesą įstatymo pataisai, siūlančiai medžioti su naktiniais taikikliais, yra didelė gėda. Jau ir žiniasklaida trimituoja, kad Seime susikūrusi medžiotojų frakcija, priiminėjanti vienai interesų grupei naudingus įstatymus. Nebeturiu motyvacijos dirbti tokiame Aplinkos apsaugos komitete, kuriame žodžiai „aplinkos apsauga“ kai kurių asmenų dėka yra tapę tik butaforiniais“, – sako L. Jonauskas.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Parlamentaras mano, kad naktinio matymo taikiklių įteisinimas gali tapti viena iš didžiausių šios kadencijos Seimo ir valdančiųjų klaidų, galinčių padaryti didelę žalą aplinkosaugai.

„Man sunku patikėti, kad šios įstatymo pataisos taip greitai nuėjo visą įstatymų leidybos kelią iki pat galutinės – priėmimo – stadijos, nepaisant aplinkosaugininkų, Krašto apsaugos ir Aplinkos ministerijų nepritarimo. Daugybę kartų naktinio matymo taikiklių entuziastų argumentai gynybos ir aplinkosaugos specialistų buvo sulyginti su žemėmis. Akivaizdu, kad siekiama įteisinti taikiklius tik tam, kad suaktyvėtų naktinio matymo prietaisų prekyba, o medžiotojai galėtų pažaisti su naujais žaisliukais. Neįsivaizduoju, kaip aplinkosaugininkai turės kontroliuoti, kokie gyvūnai nušauti su naktinio matymo taikikliais, o kurie – be jų. Ir taip turime aplinkosaugoje didelį pareigūnų trūkumą, o su naktinių taikiklių įteisinimu atverta Pandoros skrynia aplinkosaugai suduos didelį smūgį“, – teigia Seimo narys.

Praėjusiais metais naktinio matymo taikiklius įteisinus civilinėje apyvartoje Seimo narys L. Jonauskas su grupe kolegų Seimui pateikė Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis buvo siūloma iš Medžioklės taisyklių į Medžioklės įstatymą perkelti medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius, priemones ir būdus, tarp kurių yra ir naktiniai taikikliai, taip įstatymuose įtvirtinant jų naudojimo medžioklėje draudimą. Tačiau Seimo narių grupė registravo priešingą pasiūlymą – įteisinti medžioklę su naktinio matymo taikikliais. Naktinio matymo taikiklių iniciatoriai, Seimo Aplinkos apsaugos komitete užsitikrinę pakankamai balsų, pasiekė, kad įstatymas nukeliautų iki priėmimo stadijos.

Nors ir anksčiau buvo daugybė bandymų Seime įteisinti naktinio matymo taikiklius, tačiau iki šiol įstatymas nebuvo pasiekęs galutinės – priėmimo – stadijos. 

Galutinis Seimo sprendimas dėl naktinio matymo taikiklių įteisinimo paaiškės antradienį.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-10-10 12:31
   Monika Kutkaitytė