Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Mindaugo Skritulsko pranešimas: parlamentaras siūlo naują Konkurencijos tarybos skyrimo tvarką

2023 m. lapkričio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo narys Mindaugas Skritulskas kartu su Seimo narių grupe (iš viso – 30 parašų iš įvairių frakcijų) įregistravo Konkurencijos įstatymo pakeitimo projektą.

Šiuo įstatymo projektu siūloma keisti Konkurencijos tarybos skyrimo tvarką. Nors pagal Konkurencijos įstatymą Konkurencijos taryba yra atskaitinga Seimui, tačiau paradoksalu, kad  Seimas nevaidina jokio vaidmens skiriant Konkurencijos tarybos pirmininką ar jos narius. Tuo tarpu Konkurencijos tarybai giminingos rinkos priežiūrą atliekančios Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos, kuri taip pat yra atskaitinga Seimui, pirmininką ir narius Respublikos Prezidento teikimu skiria Seimas.

M. Skritulsko teigimu, Konkurencijos taryba, kuri savo sprendimu gali skirti ūkio subjektui baudą net iki 10 procentų bendrųjų metinių pajamų, įpareigoti viešojo administravimo subjektus pakeisti ar panaikinti teisės aktus, taip pat skirti jiems pinigines baudas, gali būti itin paveiki įvairioms interesų grupėms. Todėl būtina įvairiais būdais stiprinti jos objektyvumą ir skaidrumą, mažinti galimą šališkumą, didinti galimų išankstinių susitarimų išvengiamumą. Įstatymo projektu siūloma padidinti Konkurencijos tarybos narių skaičių nuo 4 iki 6, jų skyrimą deleguojant Seimui. Projekte numatoma, kad po 2 kandidatus į Konkurencijos tarybos narius teiktų Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas ir Ministras Pirmininkas.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Projektu taip pat siūloma trumpinti Konkurencijos tarybos pirmininko ir jos narių kadencijos trukmę iki 5 metų. Šiuo metu Konkurencijos įstatymas numato, kad Konkurencijos tarybos pirmininkas ir nariai skiriami 6 metų kadencijai, tas pats asmuo Konkurencijos tarybos pirmininku ar nariu gali būti paskirtas ne daugiau kaip dviem kadencijomis iš eilės. Vadinasi, Konkurencijos tarybos pirmininkui ar nariams nesikeičiant 2 kadencijas, Konkurencijos tarybos pirmininkas ar narys gali dirbti 12 metų.  Per šį  laikotarpį gali susiformuoti įvairūs neformalūs ryšiai tarp Konkurencijos tarybos narių ir įvairių suinteresuotų grupių, kurie tam tikra apimtimi gali kelti riziką nešališkiems Konkurencijos tarybos sprendimams. Taip pat ilgos Konkurencijos tarybos  pirmininko ir narių kadencijos neužtikrina kaitos šioje institucijoje, dėl kurios sumažinamos galimybės į Konkurencijos tarybą patekti naujiems šios srities profesionalams.

Pažymėtina, kad šiuo metu valstybės tarnyboje nėra daug atvejų kuomet vadovų ar kt. darbuotojų kadencijos yra ilgesnės nei 5 metai, Tokių giminingų valstybės institucijų, atliekančių tam tikrų rinkų priežiūrą, kaip Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos, Ryšių reguliavimo tarybos, pirmininko ir narių kadencijos yra 5 metai. Europos Sąjungoje už konkurencijos priežiūrą atsakingų institucijų vadovai taip pat skiriami trumpesnėms nei 6 metų kadencijoms.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-11-13 09:01
   Monika Kutkaitytė