Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Kultūros komiteto pirmininkas V. Juozapaitis: „Valstybės institucijos turi prisiimti atsakomybę, kad etninių žemių kultūrinė veikla ir periodikos leidyba būtų veiksmingai remiamos“

2024 m. sausio 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceiarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis sausio 24 d. Seime surengė pasitarimą dėl Seinų lietuvių bendruomenės keliamų klausimų, su kuriais į Komitetą kreipėsi Lenkijos lietuvių žurnalo „Aušras“ vyr. redaktorė Irena Gasperavičiūtė.

Lenkijos lietuviams šiuo metu itin svarbūs klausimai yra Lietuvos valstybės parama krašto kultūrinei veiklai ir lietuviškai žiniasklaidai. Kaip sakė svečiai iš Seinų, pastaruosius keletą metų nė vienas šio krašto projektas negavo paramos iš Lietuvos kultūros tarybos. O Seinų ir Punsko krašto lietuviams labai svarbu puoselėti  etniškumą, liaudies kultūrą, ir jiems tai yra didžiausios vertybės.

Apibendrindamas pasitarime išsakytus Seinų krašto lietuvių nuogąstavimus dėl tolesnės kultūrinės veiklos ir Lietuvos valstybės institucijų paaiškinimus, Kultūros komiteto pirmininkas V. Juozapaitis pabrėžė: „Mūsų valstybės institucijos turi prisiimti atsakomybę, kad etninių žemių kultūrinė veikla ir periodikos leidyba būtų veiksmingai remiamos“.

Pasitarime dalyvavo: Lenkijos lietuvių draugijos pirmininkas Robertas Slovikas, Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos direktorius Algirdas Vaicekauskas, Seinų „Lietuvių namų“ direktorė Ona Nevulienė, Lietuvos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Respublikos Prezidento, Ministro Pirmininko patarėjai, ministerijų padalinių vadovai, naujai įsteigto Medijų rėmimo fondo vadovas Ruslanas Iržikevičius.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Vytauto Juozapaičio patarėjas

Kęstutis Kaminskas

El. p. [email protected], mob. 8 612 52 633

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-01-24 15:25
   Jolanta Anskaitienė