Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario R. Vaitkaus pranešimas: „Parama saulės elektrinėms negali būti dalijama lyg bado žaidynėse“

2024 m. vasario 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

„Antradienį, užstrigus Aplinkos projektų valdymo agentūros elektroninei paraiškų pateikimo sistemai, buvo pažeisti teisėti gyventojų lūkesčiai tikintis kompensacijų saulės elektrinėms įsirengti“, – teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys liberalas Romualdas Vaitkus. Todėl ateityje, anot jo, agentūra privalo užtikinti, kad sistema veiktų sklandžiai ir nekiltų abejonių paramos skyrimo sąžiningumu.

Aplinkos projektų valdymo agentūros sistemoje APVIS antradienį 12 mln. eurų parama nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo būste įsirengti buvo išdalinta per 2 valandas. Agentūros duomenimis, 7 val. ryto, likus valandai iki konkurso pradžios, sistemoje jau laukė apie 3 tūkst. pareiškėjų, piko metu buvo prisijungę ir 6 tūkst. vartotojų. Daliai į kompensaciją pretendavusių gyventojų ne tik nepavyko užpildyti paraiškos kompensacijai, bet ir iš viso prisijungti prie APVIS.

„Žmonės skundžiasi, kad nuo ryto jungiantis pateikti paraišką, svetainė neveikė. O kai prisijungti pavyko, paramos nebeliko. Pretendentų teigimu, tokie bandymai truko apie 40 minučių. Nenormalu, kad valstybinė parama dalijama lyg bado žaidynėse“, – teigia R. Vaitkus.

Seimo narys kreipėsi į Aplinkos projektų valdymo agentūrą, kad ji užtikrintų sklandų e. aplinkos veikimą, ir pretendentai konkurse dalyvautų lygiavertėmis sąlygomis. „Be to, paramą per projektų agentūrą skirstančios Energetikos ministerija su Aplinkos ministerija turėtų užtikrinti, kad visuomenėje formuojamas lūkestis atitiktų valstybės galimybes. Jeigu Lietuva ryžtingai žengia Žaliojo kurso kryptimi ir gyventojai patys aktyviai rūpinasi tvaria energijos gamyba, ko gero, paramą verta dar labiau didinti“, – sako R. Vaitkus.

Gyventojai paraiškas finansavimui teikia tol, kol prašoma suma pasiekia visą kvietimui numatytą sumą. Šįsyk 12 mln. eurų dydžio priemonę iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų kuravo Energetikos ministerija.

Panašus atvejis nutiko sausio 30 d., kai gyventojai 8 mln. eurų saulės elektrinėms įsigyti išgraibstė vos paskelbus priemonę. Energetikos ministerija konkursų skelbs daugiau – gyventojų saulės elektrinių plėtrai šiemet iš viso skirs 85 mln. eurų.

 

Kontaktinis asmuo:

Romualdas Vaitkus

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Tel. (8 686) 411 42

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-27 15:26
   Jolanta Anskaitienė