Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Nebegalima laukti, būtina kuo greičiau mažinti PVM“

2024 m. balandžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Šarknickas3.jpg

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Balandžio 18 d. Seime su kolegomis užregistravau Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo projektą, kuriuo siekiama dar kartą sumažinti PVM nuo 21 iki 9 proc. 

Šiandien prie Vyriausybės prasidėjo protestas. Maitinimo sektoriaus atstovai Vyriausybės prašo sumažinti pridėtinės vertės mokesčio tarifą jį grąžinant į 9 proc. Teigiama, kad šiuo metu šis sektorius kovoja dėl išlikimo, kas mėnesį stebimas vis didesnis bankrutuojančių įmonių skaičius.

Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo Nr. IX-751 19 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto tikslas – didinti valstybės biudžeto pajamas, apsaugoti nuo didėjančių maitinimo paslaugų kainų socialiai pažeidžiamiausias visuomenės grupes – vaikus, ligonius, senelius globos namuose.       

2024 m. balandžio 16 d. visi Seimo, Vyriausybės nariai, institucijų ir  organizacijų atstovai gavo maitinimo sektoriaus atstovų kreipimąsi, kuriame informuojama apie blogėjančią padėtį maitinimo sektoriuje dėl nuo 2024 m. sausio 1 d. padidinto PVM tarifo maitinimo paslaugoms nuo 9 iki 21 proc. Rašte nurodyta, kad dėl šio padidinto mokesčio maitinimo įstaigos susiduria su didėjančia finansine našta, mažėjančiomis apyvartomis, didėjančia bankrotų, verslo pardavimų skaičiumi. Dėl šios priežasties duris priversti užverti ilgus metus veikę restoranai ir maitinimo įstaigos. Pridėtinės vertės mokesčio grąžinimas į iki 2024 m. sausio 1 d. buvusį 9 proc. dydį padėtų maitinimo verslams išlikti gyvybingiems ir konkurencingiems.     

Kovojant su koronaviruso pandemija, buvo nutarta maitinimo įstaigoms laikinai sumažinti PVM nuo 21 proc. iki 9 proc., tačiau nuo 2024 m. sausio 1 d. lengvata buvo panaikinta. Dabar PVM tarifo grąžinimas šį sektorių paliko beprecedentėje situacijoje, o paslaugos restoranuose, kavinėse, mokyklų ir įstaigų valgyklose, ligoninėse ir senelių namuose pabrango nuo 15 iki 20 proc.

Jau dabar dalis mokinių dėl padidėjusių maisto kainų nebeįperka dienos pietų ugdymo įstaigose.

Maitinimo įstaigos yra priverstos didinti kainas mokykloms, darželiams, senjorų namams. Tokie kainų šuoliai smulkiuosius verslininkus vėl veja grįžti į užsienį, o senjorams dar labiau tolsta galimybė įsikurti senelių namuose. 

Nuo 2024 m. sausio 1 d. nelikus lengvatinio 9 proc. PVM tarifo maitinimo paslaugoms, didesnė mokestinė našta ne tik stabdo maitinimo sektoriaus plėtrą, atlyginimų augimą, bet ir turi didelę įtaką bankrotų skaičiui sektoriuje. 

 23 iš 27 Europos Sąjungos šalių maitinimo įstaigoms taiko pastovų lengvatinį PVM tarifą. Pavyzdžiui, Liuksemburge taikomas trijų procentų lengvatinis tarifas, Vokietijoje – 7 proc., Prancūzijoje – 10 proc. Lengvatinis tarifas maitinimo paslaugoms nėra numatytas tik Maltoje (18 proc.), Estijoje (20 proc.), Latvijoje (21 proc.) ir Danijoje (25 proc.). Europos pavyzdys rodo, kad  daugumos šalių vyriausybės išskiria šį sektorių, kaip ypatingai svarbų, infliacijos suvaldymo, emigracijos stabdymo ir vartojimo didėjimo įrankį, kadangi beveik visas šiame versle dalyvaujantis kapitalas lieka šalyje mokesčių ar pelno pavidalu. 

 

Seimo narys Robertas Šarknickas

Tel. (0 5) 209 6641

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-04-19 14:41
   Jolanta Anskaitienė