Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narys Valdas Rakutis: „Kas ir kaip šiandien formuoja gynybos pramonės ir inovacijų poreikį Lietuvoje?“

2023 m. kovo 20 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Šiandien, kovo 20 d., Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto sudarytos Darbo grupės, skirtos gynybos pramonės ir inovacijų klausimams spręsti, posėdžio metu buvo keliami svarbūs valstybės formuojami karo pramonės ir inovacijų poreikiai mūsų šalyje, aiškinamasi, kaip veikia sistema.

Darbo grupės pirmininkas Valdas Rakutis atkreipė dėmesį, kad šių dienų geopolitiniame kontekste, karo Ukrainoje akivaizdoje, itin svarbu turėti savos gynybos pramonės sistemą ir kokybišką bei tvarų valstybinį užsakymą. Panašu, kad šiandien gynybos pramonė Lietuvoje yra demonizuota ir stagnuojanti, todėl būtina išsiaiškinti, koks yra gynybos pramonės potencialas, identifikuoti trukdžius ir iššūkius, su kuriais susiduria ši sritis, taip pat galimai sutvarkyti ją įstatymu, kuris galėtų nurodyti kryptį ir kas būtų atsakingas už šios sistemos veikimą.

 

 

Susitikime buvo nagrinėjami būdai ir priemonės, kaip būtų galima visapusiškai išnaudoti vietinės pramonės potencialą, orientuotą į gynybos ir saugumo priemonių kūrimą ir jų gamybą.

Dauguma susitikimo dalyvių pabrėžė, kad šiuo metu parengtas Gynybos ir saugumo pramonės plėtros 2022–2027 metams gairių projektas yra svarbus dokumentas, gairės turėtų būti įtvirtintos Vyriausybiniu lygmeniu, jų būtų laikomasi per įgyvendinimo prizmę.

Remiantis NATO ir Europos Sąjungos valstybių įgyvendinimo pavyzdžiais, Lietuvai pats laikas susirūpinti, kad būtų visapusiškai išnaudojamas vietinės pramonės potencialas, orientuotas į gynybos ir saugumo priemonių kūrimą ir jų gamybą. Mokslinis ir gamybinis potencialas, Krašto apsaugos ministerija ir kariuomenė turi veikti išvien.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Viktoriia Chorna)

 

Šių siūlymų priėmimas ne tik tinkamai įvertintų valstybiniu strateginiu lygmeniu Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės svarbą nacionalinėje gynybos koncepcijoje, bet ir nustatytų aiškius valstybės institucijų veiklos uždavinius, tikslus, rezultatų vertinimo kriterijus, siekiant realiais darbais stiprinti nacionalinius gynybos pajėgumus, spartinti Lietuvos gynybos pramonės plėtrą ir  užtikrinti šalies saugumą. „Savos gynybos ir inovacijų pramonės turėjimas yra fundamentalus valstybės išlikimo klausimas“ (Jonas Klimantas).

Susitikime dalyvavo atsakingų institucijų, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Krašto apsaugos ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos kariuomenės, Generolo Jono Žemaičio karo akademijos atstovai, mokslininkai, gynybos pramonės asociacijų vadovai, ekspertai ir kt.

 

Daugiau informacijos:

Valdas Rakutis

Tel. (8 5)  239 6613, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-21 13:33
   Jolanta Anskaitienė