Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Sveikatos reikalų komitetas

Sveikatos reikalų komitetas išklausė informaciją dėl priemonių tymų protrūkiui suvaldyti

2019 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sveikatos reikalų komitetas, vykdydamas parlamentinę kontrolę, kovo 27 d. posėdyje išklausė Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją dėl priemonių tymų protrūkiui suvaldyti. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, nacionalinio visuomenės  sveikatos centro atstovai informavo dėl jų vykdomų veiksmų ir priemonių situacijai suvaldyti.

Tymai išlieka aktualia problema pasaulyje ir Europoje, nors Pasaulio sveikatos organizacija buvo iškėlusi tikslą ligą išnaikinti iki 2018 m. Lietuvoje tymų protrūkiai buvo registruoti 2013 m., 2015 m. ir 2018 m. pabaigoje. Tymų protrūkio, prasidėjusio 2019 m., didžioji dalis atvejų (75 proc.) registruoti Kauno apskrityje.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai informavo, kad prielaidas tymų protrūkiams kilti sudaro sumažėjusios vaikų skiepijimo aprėptys (mažiau nei 95 proc. kiekvienoje teritorijoje ir nacionaliniu mastu, pirmąja ir antrąja tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcinos doze).

Siekiant efektyviai reaguoti į užkrečiamųjų ligų protrūkius ar nepalankias epidemines situacijas, tarp jų – ir į šį Lietuvoje kilusį tymų protrūkį, sveikatos apsaugos ministro 2019 m. kovo 12 d. įsakymu buvo sudaryta darbo grupė užkrečiamųjų ligų protrūkių ar nepalankios epideminės situacijos valdymui koordinuoti. Ši darbo grupė vertina situaciją ir taikomas priemones protrūkiui suvaldyti. Darbo grupė yra parengusi Tymų protrūkio valdymo ir  prevencijos priemonių planą, kuriame numatytos priemonės, skirtos stiprinti planinį skiepijimą (didinti skiepijimo pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių aprėptis), protrūkio tyrimui ir valdymui, numatant  kiekvieno atvejo epidemiologinį tyrimą ir sąlytį turėjusių asmenų stebėjimą bei skiepijimą, taip pat kitos, su komunikacija bei mokymais susijusios priemonės.

Komitetas paragino Sveikatos apsaugos ministeriją ir jai pavaldžias institucijas skirti didesnį dėmesį visuomenės informavimui apie priemones, kurių imtasi tymų protrūkio suvaldymui ir kitų užkrečiamųjų ligų prevencijai.

 

Sveikatos reikalų komiteto biuras

Tel. (8 5) 239 6786, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2019-03-28 09:02
       Jolanta Anskaitienė