A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Jūratės Kirklienės kalendorėlių kolekcijos paroda „Kalendorėliai pasakoja“ (II RŪMAI, PRIE KAVINĖS)

2021 m. birželio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

Kalendorėlių kolekcija

2021 m. birželio 1–15 dienomis Seimo II rūmų 1 aukšte (prie kavinės) Seimo nario Liudo Jonaičio iniciatyva eksponuojama šiaulietės Jūratės Kirklienės kalendorėlių kolekcijos paroda „Kalendorėliai pasakoja“.

Tai 17-oji kišeninių kalendorėlių paroda, kuria Jūratė Kirklienė pažymi tirs kolekcionavimo dešimtmečius. Kolekcininkė yra sukaupusi virš 9600 kišeninių kalendorėlių, kuriuos kolekcionuoja jau 28 metus. Seniausias eksponatas 1946 metų.

Kišeninių kalendorėlių kolekcionavimu susižavėjo dar mokydamasi Ginkūnuose. Būdama penktokė, 1992 m. Šiaulių „Žiburio“ knygyne nusipirko kelis gražius kalendorėlius su animacinių filmų veikėjais. Tai buvo trisdešimtus metus besitęsiančio pomėgio pradžia.

Kolekcijoje sukaupta įvairiausių kalendorėlių – spalvotų, nuotaikingų, teminių, pamokančių, naudingų, informuojančių ir kitaip stebinančių lapelių. Kasmet kolekciją papildo nauji eksponatai, gaunami iš draugų ir pažįstamų, kurie palaiko kolekcininkės pomėgį ir nuoširdžiai prie jo prisideda.

Jūratė stengiasi dalytis kolekcijos grožiu, kalendorėlių teikiamomis žiniomis – rengia parodas, edukacinius užsiėmimus, visuomet mielai bendrauja su žurnalistais.

Kalendorėlių kolekcija

Jūratė Kirklienė gimė 1981 m. rugpjūčio 8 d. Ginkūnų kaime, Šiaulių rajone. Baigusi Ginkūnų S. ir V. Zubovų pagrindinę mokyklą, nuo 1999 m. tęsė mokslus Šiaulių m. Jovaro vidurinėje mokykloje. Čia įgijo ne tik žinių, bet gavo ir dekoratyvinės dailės pradmenis.

2002 m. Vilniaus aukštesniojoje technologijos mokykloje įgijo dailiosios keramikos technologo specialybę. Troškimas pažinti pasaulį 2006 m. padėjo sėkmingai įgyti turizmo administravimo profesinį bakalauro laipsnį Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Šiaulių universitete 2013 m. įteiktas vadybos-turizmo specializacijos magistro diplomas.

Šiuo metu Jūratė dirba Šiaulių valstybinėje kolegijoje Vadybos ir komunikacijos katedros administratore. Visuomet ją darbuose palaiko šeima: – vyras Darius ir dukros Vaiva, Milda, Austėja.

 

Kalendorėlių parodą galite aplankyti ir virtualiai.

 

Daugiau informacijos:

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2021-06-01 14:35
       Asta Markevičienė