Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Parodos ir leidiniai

Tarptautinio mokinių meninės kūrybos konkurso „Kalėdinis atvirukas“ darbų paroda (JUNGIAMOJI GALERIJA)

2021 m. gruodžio 6 d., pranešimas žiniasklaidai

 

2021 m. gruodžio 6 – 2022 m. sausio 4 dienomis Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje Seimo Pirmininko pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės iniciatyva eksponuojama tarptautinio mokinių meninės kūrybos konkurso „Kalėdinis atvirukas“ darbų paroda.

 

Daugeliui mūsų vienas svarbiausių žiemos įvykių yra Kalėdų laukimas, kurį lydi džiaugsmo ir vilties akimirkos. Šiai šventei rengiamės ypatingai – ieškome dovanų ir renkamės sveikinimo atvirukus. Tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas „Kalėdinis atvirukas“, kurį kasmet organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) ir Dailės mokytojų asociacija (DMA), yra ir savalaikis, ir labai prasmingas.

Konkurso dalyviai, 7–10 metų, 11–14 metų ir 15–18 metų mokiniai, varžėsi šiose trijose amžiaus grupėse dėl galimybės dalyvauti bendroje parodoje Lietuvos Respublikos Seime ir pelnyti konkurso laureato diplomus, džiaugtis rėmėjų ir LMNŠC atminimo dovanomis. Vertinimo komisija, kuriai vadovavo Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros docentas Gediminas Žuklys, iš 1050 konkursui pateiktų kalėdinių atvirukų parodai atrinko 60 kūrinių ir apdovanojo 15 (po 5 iš kiekvienos amžiaus grupės) autorių iš Joniškio, Klaipėdos, Kretingos, Raseinių rajono, Šiaulių miesto bei rajono, Šilalės ir Vilniaus miesto bei rajono.

Džiugu, kad 2021-ųjų „Kalėdinis atvirukas“ sulaukė ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse gyvenančių mokinių dėmesio. Šįmet šiame šventiniame konkurse dalyvavo ir jaunieji dailininkai iš Egipto, Ispanijos, JAV, Rusijos ir Švedijos.

 

Visi konkurso dalyviai turėjo galimybę kūrybiškai įprasminti žiemos, Kalėdų džiaugsmą, laisvai rinktis grafinės ir spalvinės raiškos priemones, mišrias technikas, eksperimentuoti. Be abejo, pagrindinis kūrybos iššūkis – nedidelis standartinio atviruko dydis. Todėl kiekvienam mokiniui reikėjo gerai apgalvoti savo kalėdinės kompozicijos visumą ir detales.

 

Parodoje pristatomuose mokinių darbuose vyrauja savitai įvairiomis technikomis perteikta Kalėdų šventinė nuotaika. Jaunesnieji atvirukų konkurso dalyviai dažniau nuotaikingai vaizdavo žiemos šventės simbolius (Kalėdų eglė, dovanos, snaigės, sniego seniai, miško žvėrys), rinkosi atviresnius skambių spalvų derinius, aiškesnes detales. Vyresni mokiniai labiau vaizdavo realią ar įsivaizduojamą šventinę aplinką (žiemos peizažai ar šventinis miestas), daugiau dėmesio skyrė įvairių dailės technikų galimybėms, apgalvotoms smulkmenoms. Vyriausieji autoriai labiau linkę į tikroviškas kompozicijas ar fantastines pasakiškos atmosferos vizijas, kur dominuoja sudėtingos daugiaplanės kompozicijos, kruopščiai ir detaliai piešiamos žmonių figūros ir aplinkos daiktai.

Svarbu, kad konkursas „Kalėdinis atvirukas“ nuosekliai plėtoja autorinio ranka piešto ar tapyto atviruko tradicijas. Viena vertus, šie per dailės pamokas sukurti taikomosios grafikos kūriniai yra puikus mokytojo ir mokinio bendradarbiavimo pavyzdys. Kita vertus, konkurso laureatų darbai, sulaukę kad ir nedidelio spausdinto tiražo, tikrai papuoštų ne vieną šventinių sveikinimų rinkinį.

Vilniaus J. Vienožinskio ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dailės istorijos mokytoja ekspertė dailėtyrininkė, Rita Mikučionytė.

 

  

 

 

.

Daugiau informacijos:

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-12-06 17:01
   Asta Markevičienė