Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti, skirti Seimo minėjimai

2012 m. birželio 14 d. iškilmingas minėjimas

Apie 2012 m. birželio 14 d. iškilmingą Lietuvos Respublikos Seimo minėjimą

2012 m. birželio 14 d. vyko Iškilmingas Lietuvos Respublikos Seimo minėjimas, skirtas Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienoms. Minėjimas vyko Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose, Kovo 11-osios Akto salėje.

Minėjime tylos minute buvo pagerbtos visų laikų Lietuvos laisvės aukos, kūnu ir dvasia, tikėjimu ir sąžine gynusios Lietuvos laisvę.

 

 

Minėjimui pirmininkavo

Irena DEGUTIENĖ, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė

 

 

Minėjime kalbėjo

Irena DEGUTIENĖ, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė;

Vytautas BOGUŠIS, Lietuvos Respublikos Seimo narys (Liberalų ir centro sąjungos frakcija), rezistentas, pogrindžio spaudos leidėjas, 45 pabaltijiečių memorandumo signataras, Lietuvos laisvės lygos tarybos narys;

Julius SABATAUSKAS, Lietuvos Respublikos Seimo narys (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija), tremtinys (gimęs tremtyje Komijoje; tėvai, dar būdami paaugliai, kartu su šeimomis buvo ištremti du kartus – 1941 m. birželio 14 d. į Syktyvkaro rajoną, Komiją, ir 1948 m. pavasarį – motina į Komiją, tėvas į Irkutsko sritį, vėliau į Jakutiją);

Faustas MEŠKUOTIS, Vilniaus jėzuitų gimnazijos istorijos ir pilietiškumo mokytojas, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos narys, Vilniaus miesto istorijos mokytojų metodinio būrelio narys, Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos prezidentas;

Neringa TRAINAUSKAITĖ, filmo „Tremtis. Vieno likimo istorija“ kūrybinės grupės atstovė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tryliktojo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ pirmos vietos laimėtoja, Nidos vidurinės mokyklos mokinė.

 

 

Minėjime dalyvavo Lietuvos ir užsienio valstybių atstovai 

Minėjime dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Prezidentas Valdas Adamkus su ponia, pirmasis atkurtos nepriklausomos valstybės Lietuvos vadovas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis su ponia, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius su ponia, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariai, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės nariai, Aukščiausiojo Teismo, Apeliacinio teismo, Vyriausiojo administracinio teismo pirmininkai, Europos Parlamento nariai, pasipriešinimo sovietų okupacijai dalyviai, tremtiniai, kovotojai už laisvę ir jų artimieji, tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų vadovai, tautinių bendrijų atstovai, Seimui atskaitingų institucijų vadovai, Lietuvos universitetų ir akademijų rektoriai, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės, Sąjūdžio tarybos nariai, ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai, moksleiviai, dalyvavę konkursuose tremties tematika, organizacijų atstovai, kiti didžiai gerbiami svečiai.

 

Užsienio valstybių atstovai

Minėjime dalyvavo Rumunijos parlamento narių grupė, užsienio valstybių diplomatinių atstovybių Lietuvoje vadovai.

 

 

Šaltiniai: 

Lietuvos Respublikos Seimo 2012 m. birželio 14 d. Iškilmingo minėjimo, skirto Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienoms, stenograma, https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAK/TAIS.427094? positionInSearchResults=1&searchModelUUID=87962949-cb02-42d4-afc1-5e2063e118eb

 

 

Parengė Angonita Rupšytė,
Parlamentarizmo istorinės atminties skyrius