Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba visuotiniame teisėjų susirinkime, skirtame Lietuvos teismų šimtmečiui paminėti

2018 m. spalio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Gerbiamieji teisėjai ir teismų darbuotojai, renginio svečiai,

prieš šimtą metų, kai buvo kuriama Lietuvos valstybė, buvo suprantama, kad šalis negali veikti be trečiosios valdžios.

Todėl dar ankstyvaisiais nepriklausomybės metais buvo paskelbtas dokumentas, kuriuo nustatyta aukščiausioji teismo instancija – Vyriausiasis Lietuvos Tribunolas.

Netrukus šiam dokumentui sukaks šimtmetis. Todėl turime Jus sveikinti dvigubai – su Lietuvos ir teismų šimtmečiu.

Galime pasidžiaugti, kad toks teismas, kokį matome šiandien – nepriklausomas, skaidrus ir nešališkas – sukurtas jūsų, gerbiami teisėjai. Savo kurtais precedentais ir teisminėmis praktikomis jūs statote teisinės sistemos tvirtovę. Būkite jos sargai ir gynėjai.

Žmonės tiki ir pasitiki jumis – šiemet pasitikėjimas šimtmečio teismais siekė aukštumas ir tai yra padėka už jūsų efektyvų ir prasmingą darbą.

Teismams keliami itin aukšti reikalavimai, iš jo prašoma ne tik objektyvių ir sąžiningų sprendimų, bet ir profesionalumo, pagarbos ir atidumo žmogui, dėmesio žmogaus teisėms.

Kiekvienas jūsų prisideda prie pasitikėjimo kūrimo. Kiekvienas esate atsakingas už tai, kokį teismą mato žmonės. Savo sprendimus skelbiate valstybės vardu, tačiau už kiekvienos mantijos – žmogus su savo jausmais ir patirtimis, nuotaikomis ir išgyvenimais.

Teismai yra sudėtinga tarnyba, už ją jums esame dėkingi ir norėčiau palinkėti jausti ramybę, kai išnagrinėjus bylą, visos šalys lieka patenkintos.

Su šimtmečiu! Fiat justitia!

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-22 15:54
   Monika Kutkaitytė