Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba įpusėjusios XII Seimo kadencijos proga

2018 m. lapkričio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gerbiamieji kolegos,

sveikinu susirinkus į 232-ąjį šios kadencijos Seimo posėdį. Prabėgo dveji metai nuo pirmojo, kuriame padėję ranką ant Konstitucijos prisiekėme sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.

Pirmuosius dvejus metus Seimas tikrai dirbo Lietuvos žmonėms. Daug dėmesio skirta socialinės atskirties mažinimui – parlamento sprendimais didintos gyventojų pajamos, pradėtas pensijų kompensavimas, jų indeksavimas, įvedėme vaiko pinigų sistemą.

Patvirtintos šešių sričių pertvarkos, kurios jau pradedamos įgyvendinti.

Šiame Seime aktualizuotos problemos, užmirštos ir užleistos ilgus metus. Tai ir valstybinių įmonių valdymo pertvarka, urėdijų sutvarkymas. Įstojome į EBPO, vykdome įsipareigojimus NATO.

Pusiaukelėje esame aktyviai nusiteikę. Taip ir dirbame. Priimta 1600 teisės aktų per dvejus metus. Ir ne konvejeriu, kaip galima pagalvoti. Noriu pabrėžti, kad įstatymai ypatingos skubos tvarka svarstyti dvigubai ar net keturiskart mažiau nei ankstesnėse kadencijose.

Mes nuėjome ilgą kelią, kaip sakė Abraomas Linkolnas ir Vaclavas Havelas.

Padaryti darbai leidžia konstatuoti – esame teisingame kelyje. O kelio liko tiek pat – dveji metai.

Dabar svarbiausia užduotis – patvirtinti biudžetą. Antrą kartą – perteklinį, rezervinį biudžetą. Po milijoninių deficito metų pagaliau galime atsitiesti ir užtikrinti piliečiams orų gyvenimą.

Darbotvarkėje išliks korupcijos mažinimo ir prevencijos bei politikos skaidrumo užtikrinimo klausimai, kurie taip pat iškelti šiame XII Seime. Daug metų buvo gaji ydinga sistema, prie kurios buvo patogu ir šilta. Šios kadencijos parlamento nariai atvėrė ir parodė žaizdas, kurias dabar turime gydyti.

Dar liko ir principinių darbų. Kviečiu, kolegos, prisiimti atsakomybę ir įveikti barjerą savo viduje – turime priimti Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymą. Taip pat linkiu sėkmingo pasiruošimo referendumui dėl pilietybės išsaugojimo.  

Tęskime pradėtus darbus ir įgyvendinkime planus ir įsipareigojimus rinkėjams. Visuomenė iš mūsų tikisi. Susikalbėjimo, kompromisų, mažiau asmeninių ambicijų ir daugiau dėmesio žmogui. Linkiu mums sėkmės.

Ačiū.

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-15 10:11
   Rimas Rudaitis