Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko kalba Medininkų tragedijos 29-ųjų metinių minėjime prie Medininkų memorialo

2020 m. liepos 31 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

 

Jūsų Ekscelencijos Respublikos Prezidente Gitanai Nausėda,

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininke prof. Vytautai Landsbergi,

Gerbiamieji laisvės gynėjai, aukų artimieji ir visi susirinkusieji,

vėl ir vėl prisimindami Nepriklausomybės aušrą, minime ir minėsime žmones, kurių

tikėjimas, aukojimasis, suvokimas, kad kitaip negali būti, ir tikėjimas amžinąja jėga –  prieš trisdešimtmetį vienijo tuos, kurie kūrė ir gynė mūsų šalį.

Tarnystė Tėvynei buvo pareiga, kuri priespaudos sugeltai lietuvio širdžiai grąžino prasmę. Kiekvienas tuo sunkiu metu pasirinkęs tarnauti, pasirinko laisvai. Jie buvo pirmieji atgimstančios laisvės liudininkai ir, deja, tarp pirmųjų, kurie sugėrė besipriešinančio blogio kirčius.

Prieš 29-erius metus čia, tarnybos vietoje, užpulti pareigūnai savo darbą ėjo dirbti atvira širdimi, suprasdami kylančią riziką. Tie, kurių gyvybės čia nutrūko, žuvo laisvais piliečiais ir patriotiškumo simboliais, nes jie buvo „laisvės kariai“, jie buvo Vyčiai. Kaip Kražių ir Rainių, Sausio 13-osios žudynių aukos, taip ir Medininkų pareigūnai krito gindami  šventovę, visi jie gynė mūsų šventovę – mūsų laisvą Lietuvą.

Šiemet jubiliejiniai Atkurtos Nepriklausomybės metai – 30-tieji. Kai šių jubiliejinių Lietuvos Nepriklausomybės metų Sausio 13-ąją, Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir Gegužės 15-ąją, Liepos 6-ąją akimis lydėjome išdidžiai vėliavos stiebu kylančias laisvos mūsų šalies trispalves, širdimis ir lūpomis dėkojome tiems, kurie savo tikėjimu ir auka apgynė mus – brolius, seseris, mūsų vaikus ir namus, mūsų šiandien klestinčią Lietuvą.

Šiandien stovime didvyrystės vietoje, minime didvyrių atminimą ir auką, ir dėkojame jau 29 metus gedinčioms didvyrių šeimoms. Gedime drauge, gedime negrįžusių Vyčių. Ačiū.

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-31 12:41
   Jolanta Anskaitienė