Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba neeilinės Seimo sesijos posėdyje

2020 m. rugpjūčio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, gerbiami Lietuvos ir Baltarusijos žmonės,

sveikinu Jus, susirinkusius į neeilinę Seimo sesiją, skirtą įvertinti padėtį Baltarusijos Respublikoje ir pasveikinti su baltarusių tautos demokratijos atkūrimo pradžia. Šiandien Lietuvos Respublikos Seimas renkasi atstovauti ne tik Lietuvos žmonėms. Šiandien susirinkome užstoti brolius ir seseris Baltarusijoje, kovojančius už laisvę ir demokratišką valdžią savo šalyje. Jų kova yra taiki, bet jie buvo pasitikti su agresija ir represijomis, demaskavusiomis žiaurų autoritarinį rėžimą.

Norėčiau būti su Jumis drauge, bet kadangi praėjusį šeštadienį Prezidento prašymu ir Seimo valdybos pavedimu dalyvavau Varšuvos mūšio 100-ųjų metinių minėjime, todėl šiandien dėl aplinkinių saugumo esu saviizoliacijoje. Žinau, kad oficialių delegacijų nariai neprivalo to daryti, tačiau suprantu ir tai, kad COVID-19 sienų ir pareigų nepaiso, tad, specialistams patarus, laikausi taisyklių ir, atėjus laikui, pakartotinai išsityręs, grįšiu į Seimą fiziškai. Nepaisant to, galiu drąsiai teigti, kad tai, apie ką šiandien diskutuosime mūsų Seimo salėje, atsikartos Latvijos Saeimoje, su kurios vadove penktadienį derinome pozicijas, o neeilinė sesija vyksta tuo pačiu metu šiandien. Lenkijos Seimas rezoliuciją priėmė praeitą penktadienį (kaip ir Estijos parlamentas). Šeštadienį per susitikimą su Lenkijos Seimo Pirmininke ponia E. Vitek (E. Witek) aptarėme, kaip toliau galėtume bendradarbiauti. Šiandien tas kelias bus nubrėžtas ir mūsų Seime.

Tarptautinės organizacijos ir žiniasklaidos priemonės pabrėžia, kad Lietuva turi kertinį vaidmenį ir imasi drąsiausių veiksmų, siekiant užtikrinti, kad Baltarusijos žmonių interesai būtų girdimi. Šiandien visos mūsų valdžios šakos kalba vienu balsu ir savo lygmenyje siekia kuo platesnės tarptautinės partnerių koalicijos. Šiandien darbų programoje numatyta rezoliucija pabrėžia tiesą dėl Baltarusijoje įvykusių Prezidento rinkimų ir reikalauja atsakomybės tų, kurie apgavo Baltarusijos žmones, o jiems pasipriešinus, ėmė juos žeminti ir kankinti. Tai bus svarbi pradžia siekiant vieningų Europos ir platesnės tarptautinės bendruomenės veiksmų.

Šiandien Baltarusijos demokratinis judėjimas vienijasi, vienija ir mus. Linkiu mums visiems šiandien sėkmė stebėti visą posėdį, kurį, neabejoju, seks tiek Lietuvos, tiek ir Baltarusijos žmonės. Tikiu Baltarusijos tautos demokratinio atgimimo sėkmės istorijos pradžia. Ačiū Jums.

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-08-18 15:17
   Monika Kutkaitytė