A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Leonardo Talmonto pareiškimas

2016 m. lapkričio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šalčininkų rajono Eišiškių miesto apylinkėse kartojasi vandalizmo išpuoliai. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vėl buvo pjaunami kryžiai. Vienas nurėžtas visiškai. Kitus du bandyta nupjauti, bet dėl kažkokių priežasčių – nesėkmingai.

Tai ne pirmas tokio pobūdžio incidentas Šalčininkų rajone. 2014 metais Kalesninkų seniūnijoje buvo nupjautas kryžius. Panašiu būdu buvo nuverstas medinis kryžius 2016 m. spalio mėnesį prie Eišiškių miesto bažnyčios, buvo išniekinti du katalikybės simboliai: dažais ištepliotas paminklas, pastatytas miesto ir jo apylinkių gyventojų, žuvusių, ištremtų ir priverstų palikti savo gimtąjį kraštą 1939–1959 m., ir šv. Jono Nepomuko skulptūra.

Analogiškas išpuolis registruotas ir 2015 metų spalį.

Į šį faktą noriu atkreipti Lietuvos Respublikos Seimo, kaip pagrindinio mūsų šalies teisėkūros organo, visų politikų ir visuomenės dėmesį. Kryžių nuniokojimus ir paminklų išniekinimus galima apibūdinti kaip tikslingą ir suplanuotą veiksmą.

Kryžiaus, kaip tikėjimo, pasiaukojančios meilės Dievui ir žmogui, neatsiejamo mūsų kultūros ir tradicijos simbolio išniekinimas, brutaliai įžeidžia religinius jausmus, pažeidžia kultūros dėsnius ir visuomeninę dorovę.

Bjauru ir gėda. Tik tiek tikriausiai galima pasakyti apie minėtus įvykius. Bjauru, nes turbūt nieko negali būti niekingesnio už kryžiaus niekinimą. Gėda, nes tai daro ne kas nors svetimas, o gyvenantys šalia mūsų. Liūdna konstatuoti, kad tai tapo įprastu dalyku. Dauguma jų taip ir lieka neišaiškinti, nes policija dažniausiai užsiėmusi svarbesniais darbais.

Reiškiu pasipiktinimą įvykdytais vandalizmo aktais. Šie poelgiai – tai nusikaltimas, todėl reikalauju atitinkamų teisėsaugos institucijų užkirsti kelią panašiems išpuoliams ir imtis ryžtingų veiksmų, padėsiančių nustatyti pažeidėjus, besikėsinančius į religinius katalikų jausmus.

 

Seimo narys Leonard Talmont

Tel. (8 5)  239 6755

   Naujausi pakeitimai - 2016-11-23 09:46
   Rimas Rudaitis