Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis: „Lietuva ir toliau tvirtai rems Ukrainą bei jos teisėtą kovą už laisvę ir teritorinį vientisumą“

2016 m. lapkričio 28 d. pranešimas VIR

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Šiandien Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su darbo vizito į Lietuvą atvykusiu Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Andrijumi Parubijumi.

Susitikime abiejų parlamentų vadovai aptarė situaciją Ukrainoje, reformų Ukrainoje eigą ir Lietuvos teikiamą pagalbą, tarpparlamentinio bendradarbiavimo perspektyvas.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis atkreipė dėmesį, kad Seimas yra aktyviausias ES šalių parlamentas paramos Ukrainai klausimais – nuo 2013 m. priimtos 8 rezoliucijos; naujausia, priimta jau šios kadencijos Seimo, taip pat išreiškia paramą Ukrainai ir užsienio politikos tęstinumą.

Seimo Pirmininkas pabrėžė struktūrinių reformų Ukrainoje svarbą ir pasisakė už spartesnį ES bevizio režimo su Ukraina įvedimą. V. Pranckiečio nuomone, tai leistų efektyviau išnaudoti ES ir Ukrainos sutarties dėl visa apimančios ir gilios laisvosios prekybos teikiamas galimybes.

 

 

Susitikime daug dėmesio skirta regioninio saugumo klausimams, hibridinio karo keliamoms grėsmėms, taip pat dvišalio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimui.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad iššūkiai Europai – migrantų krizė, išaugusi terorizmo  grėsmė, Brexit  – neturėtų užgožti ES dėmesio Rytų partnerystės šalims, ypač – Ukrainai, dėl aneksuoto Krymo, padėtis Rytų Ukrainoje, Minsko susitarimų įgyvendinimo.

Pasak Seimo vadovo, realios pažangos įgyvendinant Minsko susitarimus nėra, todėl būtina siųsti aiškią žinią Rusijai, kad sankcijos bus panaikintos tuomet, kai bus pašalintos jų įvedimo priežastys.

Susitikime Lietuvos ir Ukrainos parlamentų vadovai  pažymėjo energetinio saugumo bei  dvišalio ekonominio bendradarbiavimo svarbą. Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad prieš Ukrainą nukreipta Rusijos ekonomikos politika padidino konteinerinio traukinio „Vikingas“ geopolitinę vertę, o su transporto koridoriumi TRACECA, jungiančio Europą, Kaukazą ir Aziją,  sujungtas ,,Vikingo“ maršrutas leistų išvengti tranzito per Rusiją ir padidintų krovinių srautus tarp Lietuvos ir Ukrainos.

Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas A. Parubijus padėkojo už nuolatinį Lietuvos dėmesį ir pažymėjo, kad Lietuva buvo ir yra didžiausią paramą Ukrainai skirianti Europos valstybė.

Parlamentų pirmininkai sutarė ir toliau išnaudoti parlamentinės diplomatijos teikiamas galimybes dvišaliam dialogui stiprinti ir Ukrainos eurointegraciniams siekiams spartinti.

Po bendros spaudos konferencijos Lietuvos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados vadovai atidarė parodą, skirtą Lietuvos Respublikos ir Ukrainos diplomatinių santykių 25-mečiui paminėti. Vėliau Ukrainos delegacija susitiko su paskirtuoju Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, Seimo TS-LKD frakcijos atstovais, lankėsi Sausio 13-osios memoriale. Išsamiau apie vizito programą galima rasti čia.

   

 

Parengė Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. [email protected]