Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Ž. Pavilionio pranešimas: „Seimo ir PLB komisijos kompetencijos privalo būti išplėstos“

2016 m. lapkričio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimas pritarė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių Žygimanto Pavilionio ir Vytauto Juozapaičio bei Seimo narių Dovilės Šakalienės (LVŽSF) ir Antano Vinkaus (LSDPF) inicijuotam Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos nuostatų pakeitimui. Siūlyti pakeitimai įpareigoja komisiją rengti Sugrįžtančios Lietuvos planą, kurio tikslas – palengvinti užsienyje gyvenančių tautiečių grįžimą į Lietuvą. Sugrįžtančios Lietuvos planas yra viena iš sudėtinių TS-LKD „Naujojo plano Lietuvai“ dalių.

Anot Ž. Pavilionio, norint efektyviai spręsti šiuo metu užsienyje gyvenantiems piliečiams kylančius iššūkius, Seimo ir PLB komisijos kompetencijos privalo būti išplėstos.

„Nors per pastaruosius ketverius metus emigracijos mastai nepaprastai išaugo, tačiau buvo pastebimas ir didėjantis lietuvių susidomėjimas grįžti. Buvusi Seimo dauguma nesiėmė jokių žingsnių tam, kad sumažintų emigracijos tempus ar bent paskatintų grįžti tuos, kurie domisi galimybėmis ir vėl įsikurti Lietuvoje. Migracijos politika buvo vykdoma chaotiškai dėl už ją atsakingų institucijų gausos – nebuvo formuluojami jokie konstruktyvūs įstatymų leidybos pasiūlymai“, – teigia Seimo narys.

Seimo plenarinio posėdžio metu už nuostatų pakeitimus balsavo 79 parlamentarai.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija buvo įkurta 2007 metais. Pagrindiniai komisijos tikslai – skatinti Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpintis abipuse pagalba ir parama, keistis mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikti pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą. Komisiją sudaro 10 PLB atstovų bei kiekvienos frakcijos Seime atstovai. Artimiausias komisijos posėdis vyks kitų metų pradžioje.

 

Kontaktams:

Užsienio reikalų komiteto narys

Žygimantas Pavilionis, tel. (8 5) 239 6733, el .p. [email protected]