Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nario K. Pūko pranešimas: „Apie sodų bendrijų gyventojų problemas“

2016 m. gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2016 m. gruodžio 7 d. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas posėdyje svarstė sodininkų bendrijose esančių vidaus kelių tvarkymo ir perdavimo savivaldybėms problemas bei jų sprendimo būdus numatant galimus finansavimo šaltinius.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nario Kęstučio Pūko nuomone, didžiuosiuose miestuose esančias sodininkų bendrijas jau galime vadinti  gyvenamaisiais kvartalais, tačiau priemonių planas šiai transformacijai  įgyvendinti vis dar nenumatytas. Vyriausybė leido statyti soduose gyvenamuosius namus, tačiau infrastruktūrai nėra nustatyta jokių reikalavimų. „Sodininkų bendrijose gyvena tokie patys miesto gyventojai, jie moka mokesčius, todėl turi teisę naudotis ir miesto infrastruktūros  paslaugomis, tarp jų – ir tvarkomais vietiniais keliais, kuriais pas juos be problemų galėtų patekti greitosios pagalbos, gaisrinės bei kitų specialiųjų tarnybų darbuotojai visais metų laikais. Kliūtis tam – nesuformuoti, neregistruoti ir reikalavimų neatitinkantys sodininkų bendrijų keliai, kurie dažniausiai yra valstybės nuosavybė“, – pabrėžia K. Pūkas.

Pagrindinė priežastis – bendrojo naudojimo žemės sklypų ir vidaus kelių kadastrinių matavimų atlikimo ir įregistravimo Nekilnojamojo turto registre finansavimas. Tiek sodininkų bendrijos, tiek savivaldybės nurodo, kad neturi lėšų šiems darbams.

Komiteto posėdyje dalyvavęs Aplinkos apsaugos ministerijos atstovas pareiškė, kad galimybių šias problemas išspręsti yra. Vyriausybė yra patvirtinusi Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms tvarką. Ši tvarka numato, kad sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypus, naudojamus keliams eksploatuoti ar tiesti, ar žemės sklypus su juose esančiais keliais perdavus savivaldybėms patikėjimo teise, vietinės reikšmės kelių projektavimo, tiesimo, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiūros darbai būtų finansuojami iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Kaip skelbiama, kiekvienais metais sodininkų bendrijų teritorijose nuolatinių gyventojų skaičius nepaliaujamai auga. Lietuvoje jau yra 1376 sodininkų bendrijų, kuriose sklypus turi per 250 tūkst. gyventojų. Vilniaus mieste yra 369 sodininkų bendrijų, rajone –111, Kauno mieste – 44 , Kauno rajone – 160, Klaipėdoje – 30 (šaltinis – Rekvizitai.lt).

Seimo narys K. Pūkas tikisi, „kad patvirtintos tvarkos nenuguls valdininkų stalčiuose ir sodininkų bendrijų gyventojai nelaužys savo automobilių, nemokės brangiau už automobilių draudimus bei sulauks atvažiuojant specialiųjų tarnybų darbuotojų“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Kęstutis Pūkas

Tel. (8 5)  239 6670,  el.p. [email protected]