Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lino Balsio pranešimas: „Požiūris į sodininkų bendrijas turi būti lankstus ir šiuolaikiškas“

2016 m. gruodžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komitete Seimo nario Lino Balsio iniciatyva imta ieškoti sprendimų, kaip darniai integruoti gyvenamaisiais kvartalais virstančias sodininkų bendrijas į miesto plėtrą, tvarkyti neprižiūrimus sodininkų bendrijų vidaus kelius, kurių savivaldybės kratosi.

Pasak L. Balsio, prieš porą metų įsigaliojusios Sodininkų bendrijų įstatymo pataisos numato, kad bendrijoms paprašius, savivaldybės turi perimti jų kelius bei sumokėti už jų kadastrinių matavimų atlikimą bei duomenų įregistravimą Nekilnojamojo turto registre, tačiau realiai šis įstatymas šiandien neveikia.

„Nors įstatymas yra, tačiau savivaldybės nesugeba tinkamai pasirūpinti perimtais keliais ar to daryti tiesiog nenori. Sodininkų bendrijose esantys keliukai nesulaukia priežiūros, yra netvarkomi. Dažnai motyvuojama lėšų stoka arba teisinėmis spragomis, susijusiomis su pirminių planų nepripažinimu, savininkų nenoru dalį savo sklypo atiduoti bendrai gatvei, kad ji atitiktų techninius gatvės apibrėžimo reikalavimus. Tai tampa tikrai didele problema, nes sodininkų bendrijos sparčiai kinta, jose kuriasi nuolatiniai gyventojai, kuriems reikalinga geresnė infrastruktūra“, – sakė L. Balsys.

Pasak žaliąsias idėjas atstovaujančio parlamentaro, sodininkų bendrijos, atsidūrusios, praktiškai, Vilniaus centre jau seniai tapo prestižiniais gyvenamaisiais kvartalais, o ne mėgėjų – daržovių augintojų rėželiais. Kai kuriose miestų sodininkų bendrijose apie devyniasdešimt procentų gyventojų yra nuolatiniai gyventojai, įsigiję ten sklypus ir brangų nekilnojamąjį turtą, nesantys ir neketinantys tapti sodininkų bendrijų nariais. Tuo tarpu toliau nuo miesto ar regionuose įsikūrusios sodininkų bendrijos ir toliau išlieka mėgėjiško sodininkystės ir daržininkystės vieta, kur žmonės atvažiuoja tik dirbti žemės darbų, tačiau nuolat negyvena. Dėl tokios padėties, sodininkų bendrijų situacija kardinaliai skiriasi.

Seimo nario teigimu, vienas iš šios problemos sprendimų galėtų būti sodininkų bendrijų, kurios de facto yra tapusios nuolatinėmis gyvenvietėmis, juridinio statuso keitimas.

„Daugelyje sodininkų bendrijų, ypač esančių Vilniuje, sparčiai kyla gyvenamieji namai, čia žmonės deklaruoja savo nuolatinę gyvenamąją vietą. Manau, tokioms sodininkų bendrijoms turėtų būti keičiamas jų statusas, kad jos taptų gyvenamąja miesto dalimi. Taip būtų išspręsta ir netvarkomų vidaus gatvių problema. Joms savivaldybė turėtų skirti deramą dėmesį, kaip ir kitoms mieste esančioms gatvėms. Tokie kvartalai galėtų tapti miesto bendrosios plėtros dalimi, čia būtų kuriamos originalios žaliosios urbanistinės erdvės. Yra nemažai jaunų ir entuziastingų architektų, kuriuos tokios idėjos traukia“, – teigė parlamentaras.

L. Balsio manymu, toms bendrijoms, kurios ir toliau išlieka mėgėjiško ūkininkavimo vieta, taip pat turėtų būti suteikiama derama savivaldybių parama vidaus keliams, atliekoms tvarkyti, kad jos netaptų betvarkės ir užprogramuotų konfliktų centrais.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Balsys

Lietuvos žaliųjų partija

Mob. 8 698 42 024, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2016-12-09 10:28
   Eglė Saulė Trembo