Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario D. Kreivio pranešimas: „Siekiama įteisinti vadovų atsakomybę dėl viešųjų pirkimų“

2016 m. gruodžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Dainius Kreivys įregistravo pasiūlymą Viešųjų pirkimų įstatymo projektui, kuriuo siekiama įteisinti asmeninę vadovų atsakomybę dėl viešųjų pirkimų.

Pasak parlamentaro, šiuo metu galiojantis teisinis reguliavimas nepakankamai atgraso perkančiąsias organizacijas nuo Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų. Be to, dažnai pirkimus atliekantys asmenys pažeidimus padaro todėl, kad vykdo neteisėtus vadovo nurodymus.

Todėl siūloma įteisinti, kad administracinė atsakomybė turėtų būti taikoma ne tik Komisijos nariams, ekspertams, asmenims, atsakingiems už sutarties vykdymą, bet ir perkančiosios organizacijos vadovams (nepriklausomai nuo to, ar jie dalyvavo Komisijos veikloje, ar priėmė su pirkimu susijusius sprendimus).

„Vis dar prisimename vasaros pabaigoje plačiai nuskambėjusį auksinių šaukštų skandalą. Krašto apsaugos ministras tuomet išlipo sausas iš balos, apkaltinęs kažkokius iešmininkus ministerijoje ar kariuomenėje, nors pats yra atsakingas už jų paskyrimą. Toks pats likimas ištiko ir kitų istorijų „herojus“. Nuo ministrės kaip vanduo nuo žąsies nutekėjo paauksuoti miltai, atsistatydinęs nuo atsakomybės pabėgo ir „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Stasys Dailydka, – rezonansinius atvejus vardija Seimo narys. – Todėl manau, kad už institucijos viešuosius pirkimus turi atsakyti jos vadovas: ministerijoje – ministras, valstybės įmonėje – direktorius“.

Pasak D. Kreivio, įteisinus tokią atsakomybę, bus išvengta galimybės atsakomybę permesti eiliniam iešmininkui, pastarajam nurodžius, iš ko ir kokiomis sąlygomis vykdyti viešąjį pirkimą.

„Asmeninė atsakomybė – yra geriausias vaistas nuo ketinimų savo draugus ar rėmėjus pamaloninti valstybės pinigais“, – apibendrina D. Kreivys.

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Dainius Kreivys

Tel. (8 5) 239 6605

El. p. [email protected]