Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Reikia naikinti Nacionalinę žemės tarnybą ir perduoti jos funkcijas savivaldybėms“

2016 m. gruodžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kadangi Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) ir toliau nesusitvarko su savo funkcijomis, neišbrenda iš skandalų ir veikia neefektyviai, reikia naikinti šią tarnybą, jos funkcijas perduodant šalies savivaldybėms, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas.

Šiandien Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija buvo susitikusi su NŽT direktoriumi Danieliumi Kupriu.

„Akivaizdu, kad prieš pusmetį įvykę pokyčiai NŽT vadovybėje nedavė teigiamų rezultatų. Tarnybos vadovai negali atsakyti, kas atsakingas dėl pastaruoju metu šalies miestuose masiškai nutraukiamų jau sudarytų žemės nuomos sutarčių. NŽT direktorius nesiruošia imtis priemonių prieš tuos tarnybos darbuotojus, dėl kurių aplaidžios veiklos valstybei gresia milijoniniai ieškiniai. Galų gale – vis dar nėra jokios vizijos, kas bus daroma dėl įstrigusio žemės grąžinimo, kai vien Vilniuje eilėje laukia 4 tūkstančiai žmonių. Todėl NŽT, kurioje dirba beveik 1000 žmonių, atėjo laikas panaikinti. Lietuvai ir žmonėms nereikalinga tarnyba, kuri nepadeda spręsti problemų, o tik sukuria aibę naujų, švaistydama mokesčių mokėtojų pinigus milžiniškam biurokratiniam aparatui. Savivaldybės esamas tarnybos funkcijas tikrai turi galimybių atlikti ir geriau, ir greičiau“, – sako liberalas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas S. Gentvilas.

Liberalo teigimu, naikinti NŽT reikia ir todėl, kad žemėtvarka Lietuvoje priskiriama prie pačių korumpuočiausių valstybės valdomų sričių.

„Negana to, pastaruoju metu itin brutaliai peržiūrimos žemės nuomos sutartys. Baudžiami kol kas tik žmonės ir verslas, sudaręs sutartis. Tačiau dėl padarytų klaidų ir netinkamų sandorių nenubaustas nė vienas NŽT tarnautojas, nors jau yra pateikti ir auditorių duomenys. Atsakomybės vengiama ir ši tendencija matoma ne tik skandalingų istorijų Neringoje atveju“, – sako S. Gentvilas.

Liberalai kreipsis į žemės ūkio ministrą Bronių Markauską, prašydami naikinti NŽT ir kuo greičiau jos funkcijas perduoti šalies savivaldybėms. „Savivaldos galių stiprinimas numatytas tiek liberalų, tiek „valstiečių“ programoje. Būtina imtis veiksmų“, – ragina S. Gentvilas. 

 

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas,

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas

Mob 8 645 61 144, el. p. [email protected]