Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Išskirtinis JAV dėmesys Baltijos regionui reiškia bendrą strateginę partnerystę ir saugumo garantą“

2016 m. gruodžio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso delegacija, vadovaujama  senatoriaus respublikono Džono Makeino (John McCain).

„Išskirtinis dėmesys regionui ir naujai kylančių grėsmių įvertinimas – tai mums ypač svarbu šiandien. Lietuva yra tvirtai įsipareigojusi didinti gynybai skiriamas lėšas, esame patikimi partneriai, pasirengę kartu dirbti, siekiant užtikrinti saugumą visose NATO šalyse. JAV dėmesys Baltijos regionui reiškia bendrą strateginę partnerystę ir saugumo garantą“, – sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

 

 

Susitikime daug dėmesio skirta branduolinio saugumo klausimams ir Baltarusijoje statomos atominės  elektrinės problemoms, aptartas Lietuvos ir JAV ekonominis bendradarbiavimas, Lietuvos energetinis saugumas. 

Naujai išrinktas Lietuvos Respublikos Seimas viename iš pirmųjų savo posėdžių priėmė rezoliuciją „Dėl strateginės Lietuvos Respublikos ir Jungtinių Amerikos Valstijų partnerystės“. Ši rezoliucija dar kartą patvirtino įsipareigojimus NATO ir strateginę partnerystę su JAV, pabrėždama, kad Lietuva buvo, yra ir išliks patikima JAV partnere Europoje bei Baltijos jūros regione. Šios kadencijos Seime taip pat sudaryta ir Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis grupė.  Šiemet minimas Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių atkūrimo 25-etis.

 

 

„Lietuvą ir JAV sieja tvirta draugystė, bendrų vertybių gynimas, abipusė pagarba ir parama. Ypatingai vertiname tai, kad JAV niekada oficialiai nepripažino Lietuvos 1940–1991 m. okupacijos ir Vašingtone veikė Lietuvos diplomatinė atstovybė“, – sako Seimo Pirmininkas.

Po susitikimo su Seimo Pirmininku senatoriai ir kiti JAV delegacijos nariai apsilankė Sausio 13-osios memoriale, bendravo su savanoriais ir visuomene.

JAV Kongreso delegacijoje sudėtyje – ir senatoriai Lindsis Grehemas, (Lindsey Graham) bei Emė Klobušar (Amy Klobuchar). Susitikime dalyvavo Europos reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Užsienio reikalų komitetų nariai.

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, el. p. [email protected]