Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sveikina Lietuvos žmones Lietuvos vėliavos dienos proga ir kviečia vėliavą nešioti širdyje

2017 m. sausio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Sausio 1-ąją Lietuva mini Vėliavos dieną. Šia ir Naujųjų metų proga, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Lietuvos žmonėms linki, dažniau prisiminti Trispalvę, kaip vieną svarbiausių valstybės simbolių.

„Labai atsakinga ir pilietiška Naujuosius metus pradėti iškilmingai pagerbiant Lietuvos vėliavą. Metų pradžioje naują ją ne tik iškeliame Gedimino pilyje, bet ir atnaujiname savo širdyse bei tokiu būdu, simboliškai duodame pirmosios naujų metų dienos ištikimybės priesaiką Lietuvai“, – sako Seimo Pirmininkas.

Parlamento vadovas kviečia šią dieną švęsti kaip dieną, kurios metu prisimintume, kad valstybę atsakingai kuria kiekvienas jos pilietis.

„Labai noriu, kad ši diena kiekvienam Lietuvos gyventojui taptų švente, kad kaskart prie Gedimino kalno susirinktų ne šimtas ir ne tūkstantis, o daugiau žmonių. Kad kiekvienas prie savo širdies nešiotumėmės vėliavą, ja puoštume ne tik valstybės įstaigas, bet ir savo namus. Prisimintume, kad valstybė esame kiekvienas iš mūsų, o vėliava – tai ištikimybės ir pagarbos simbolis mūsų Lietuvai“, –  sako Seimo Pirmininkas.

Lietuvos vėliavos dienos proga, Viktoras Pranckietis ypač dėkoja Lietuvos kariams, kovotojams už Laisvę ir savanoriams už ištikimybę Lietuvai.

„Dėkoju Lietuvos kariams, Laisvės gynėjams ir savanoriams, kad ištikimai ginate ir saugote tai, kas mums brangiausia, kad šią dieną primenate, kaip turime mylėti ir ginti savo šalį vedini vieno tauriausių jausmų – ištikimybės ir meilės Lietuvai. Jūsų dėka, sausio 1-oji yra ypatinga diena Lietuvai. Dėkoju, kad esate pavyzdys visos Lietuvos žmonėms, ypač vaikams ir jų mokytojams, kurie šiandien iškilmingai priims Gedimino bokšte prieš metus iškeltą Trispalvę ir parveš į Kelmės rajoną, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnaziją“, – sako Seimo Pirmininkas.

Sausio 1 d. popietę, 14 val. Gedimino pilies bokšte Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai iškels 2017 metų vėliavą, kuri pakeis lygiai prieš metus, Lietuvos vėliavos dienos proga, karių iškeltą Trispalvę. Tokia iškilminga ceremonija vainikuos Katedros aikštėje Vilniuje vyksiantį Lietuvos vėliavos dienos minėjimą. Ši  tradicinė vėliavos ceremonija skiriama priminti apie tai, kad 1919 metų sausio 1 d., Gedimino pilies bokšte Lietuvos trispalvę, kaip laisvos Lietuvos simbolį, pirmą kartą iškėlė Lietuvos savanorių būrys.

  Prieš pakeldami naująją 2017 metų trispalvę kariai nuleis 2016 m. bokšte plevėsavusią vėliavą. Pagal susiklosčiusią  tradiciją senoji vėliava bus perduota saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų, pasižymėjusių ugdant pilietiškumą, puoselėjant istorinę atmintį.  Šįkart 2016 metų vėliava bus padovanota Kelmės rajono Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijai – aktyviausiai dalyvavusiai nacionaliniuose Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijų organizuojamuose konkursuose.

  Ceremonijoje, kuri vyks Katedros aikštėje Gedimino paminklo papėdėje,  dalyvaus Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai, Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šaulių būrys, kariškas ir liaudies dainas atliks Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“, renginyje taip pat dalyvaus liaudiškų šokių ansamblis „Neris“.

  Susirinkusiuosius pasveikins Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, krašto apsaugos ministras  Raimundas Karoblis ir Vilniaus miesto atstovai, iškilmingoje ceremonijoje dalyvaus Lietuvos kariuomenes kūrėjai savanoriai, kovų už Lietuvos laisvę dalyviai, visuomeninių organizacijų atstovai, Vilniaus miesto bendruomenės nariai.

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Mob: 8 698 42 071, El.paštas: [email protected]