Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: Lietuvos automobilių kelių direkcijai skaidrumas sutaupys dešimtis milijonų

2017 m. sausio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį susitiko su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi Egidijumi Skrodeniu ir aptarė direkcijos veiklą, kaip efektyvinti valstybės investicijas, kad jos netaptų tik įsisavinimu, o būtų naudingos regionų plėtrai, užtikrintų visuomenės saugumą keliuose. Po susitikimo Pirmininkas informavo, kad kelių tvarkymo programa nenukentės dėl iki birželio mėnesio pratęstos pridėtinės vertės mokesčio lengvatos šildymui, kuri bus kompensuojama iš Kelių fondo. 32 mln. eurų šildymo lengvatai skirtų lėšų iš Kelių fondo bus dengiamos pačios Lietuvos automobilių kelių direkcijos sutaupytomis lėšomis. Šie sutaupymai, pasak V. Pranckiečio, atsiranda dėl direkcijos veiklos skaidrumo politikos, derančios su pažangios valstybės modeliu, ir ne tik suteikia galimybę atlikti planuotus darbus, bet ir daugiau darbų, nei buvo planuota iki šiol.

 

 

„Su direktoriumi sutarėme, kad tvarkymo darbai keliuose vyks, nes tam bus naudojamos sutaupytos lėšos. 105 mln. eurų viešuose pirkimuose sutaupiusi direkcija skirs programų įgyvendinimui ir skubiems kelių tvarkymo darbams. Vien šiemet bus išasfaltuota tiek, kiek planuota – apie 600 kilometrų žvyrkelių“, – sakė Seimo Pirmininkas. Pasak jo, šie darbai yra būtini, vertinant infrastruktūros gerinimo reikšmę regionų plėtrai. „Pagaliau dalis bendruomenių galės saugiai pasiekti namus asfaltuotais keliais ir galės gyventi švarioje aplinkoje, be dulkių“, – sakė parlamento vadovas.

Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad būtina spręsti ir tobulinti saugaus eismo infrastruktūrą, siekiant apsaugoti žmones. „Su direkcija sutarėme, kad didelis dėmesys taip pat bus skiriamas Europos keliui E67, t. y. tarptautiniam greitkeliui „Via Baltica“. Mirties keliu praminta atkarpa yra pavojinga ir vos ne kasdien tampa nelaimių vieta“, – sakė V. Pranckietis. Pasak jo, su direkcijos vadovu sutarta, kad darbai bus planuojami kartu su visuomene ir viešinami, kad visi žinotų, kada ir kur bus atliekami kelių darbai.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Susitikime dalyvavusi Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė džiaugėsi, kad su Lietuvos automobilių kelių direkcija galima greitai rasti racionalius sprendimus. Pasak jos, džiugina Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo pastangos efektyvinti kelių priežiūros sistemą. Toks požiūris, pasak Seimo Pirmininko pavaduotojos, garantuoja efektyvias investicijas ir visuomenės pasitikėjimą valstybe.

2017 m. planuojama nutiesti, rekonstruoti ar suremontuoti ne mažiau kaip 1 tūkst. kilometrų valstybinės reikšmės kelių. Kelio dangos paviršiaus tvarkymo darbai numatomi ruožuose, kurių bendras ilgis siekia 400 km (2016 m. – 290 km), taip pat rekonstruoti ar suremontuoti per 60 km magistralinių ir krašto kelių. Planuojama pradėti magistralei „Via Baltica“ priklausančio Panevėžio aplinkkelio pirmojo ruožo (nuo 0 iki 10,53 km) rekonstrukcijos darbus. Šiais metais taip pat numatoma tęsti žvyrkelių asfaltavimo programas bei toliau vykdyti valstybinę saugaus eismo programą.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-04 16:32
   Rimas Rudaitis