Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: Rusijos ambasadoriui išsakytas susirūpinimas dėl Astravo atominės elektrinės, Ukrainos ir Sausio 13-osios bylos

2017 m. sausio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

Sausio 9 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Rusijos Federacijos ambasadoriumi Aleksandru Udalcovu. Susitikimo metu aptartos Lietuvos ir Rusijos dvišalių santykių aktualijos – Rusijos vaidmuo tiriant Sausio 13-osios bylą, branduolinio saugumo,  situacijos Ukrainoje klausimai.

Seimo Pirmininkas, artėjant Sausio 13-ąjai, Rusijos ambasadoriui priminė, kad pusė milijono Rusijos gyventojų 1991 m. sausio mėnesių įvykių metu Maskvoje palaikė Lietuvą ir išreiškė ambasadoriui susirūpinimą dėl Rusijos nenoro bendradarbiauti tiriant Sausio 13-oios ir Medininkų žudynių bylas.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

 

„Po keleto dienų mes minėsime 1991 m. Sausio 13 dienos įvykius. Prisimename aukas, prisimename ir tą didžiulį solidarumą Lietuvai, kuris tuomet buvo išreikštas Maskvoje ir kituose miestuose. Todėl norime, kad Rusijos Federacija bendradarbiautų su Lietuvos teisėsaugos institucijomis  tiriant Sausio 13-osios ir Medininkų žudynių bylas“, –  susitikimo metu sakė parlamento vadovas.

Pirmininkas taip pat išreiškė nerimą dėl kaimyninėje Baltarusijoje, Astrave  Rusijos valstybinės branduolinės energetikos korporacijos „ROSATOM“ statomos atominės elektrinės. „Gauname informaciją apie nuolatos įvykstančias rimtas avarijas, negavome atsakymo dėl statybų aikštelės parinkimo kriterijų, nebuvo atlikti atsparumo testai. Kyla pagrįsti klausimai kodėl ROSATOM taiko skirtingus saugumo standartus skirtingose šalyse statomoms atominėms elektrinėms“, – sakė V. Pranckietis.

Susitikime taip pat išsakytas susirūpinimas dėl situacijos Ukrainoje. Seimo Pirmininkas ragina Rusiją įgyvendinti Minsko susitarimus ir imtis priemonių stabdant kraujo praliejimą.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-09 14:33
   Eglė Saulė Trembo