Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Žemaitaičio pranešimas: „Kodėl kuriami dirbtiniai barjerai ir dvigubi standartai socialiniam verslui kaime?“

2017 m. sausio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją dėl LEADER programos, kuri turėtų skatinanti kaimo gyventojus ir organizacijas aktyviai dalyvauti gyvenamosios vietovės ir bendruomenės plėtros procese. Ši politikos priemonė turėtų padėti stiprinti pilietinę visuomenę kaimo vietovėse, skatinti vietos valdžios, verslo ir nevyriausybinio sektoriaus darbuotojų bendradarbiavimą, tačiau dabartinis teisinis reglamentavimas sudaro kliūtis dėl PVM finansavimo kaimo nevyriausybiniam sektoriui, nes PVM išlaidų negalima finansuoti iš paramos lėšų.

Seimo narys R. Žemaitaitis pažymėjo, jog šiuo metu yra numatyta horizontali nuostata, jei projekto vykdytojas turi galimybę būti PVM mokėtoju, jam PVM kompensuoti iš programos paramos lėšų negalima. Vadinasi, visos NVO, kurios teiks projektus, kad galėtų kurti, tvirtinti reikalingas paslaugas, o tai kaimuose itin aktualu, nes verslas dėl gyventojų mažų pajamų ir apskritai nedidelės rinkos atokiuose teritorijose paslaugų rinkos nevysto, taps PVM mokėtojomis, o tai sukelia tris sunkiai sprendžiamas problemas:

1. NVO nedisponuoja lėšomis, kad prisidėtų prie projektų (surenkamo nario mokestis siekia vidutiniškai 1 eurą, todėl susidurtų su apyvartinių lėšų trūkumu);

2. Atokių vietovių NVO neturi žmogiškųjų išteklių (šiuo atveju stiprių finansininkų, kurių reikia nuolat tvarkyti PVM apskaitą);

3. NVO tapus PVM mokėtoja, jos per projektą sukurta socialinė paslauga ar produktas automatiškai bus brangus ir vargu, ar priimtinas mažas pajamas turinčiam gyventojui.

„Šiuo metu egzistuoja dvigubi standartai NVO ir savivaldybės bei biudžetinėms įstaigoms, kurioms PVM yra pripažintas tinkamas išlaidoms finansuoti, o NVO, kurios kaimuose neturi nei žmogiškųjų, nei finansinių resursų ši nuostata netaikoma. Kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių (VVG) atstovams tai užkerta kelią verslumo skatinimui. Tik kaimo bendruomenės geriausiai galėtų savo strategijas orientuoti į darbo vietų kūrimą, atnaujintų pastatų panaudojimą veiklai ir užimtumui didinti. Tikimės, jog Žemės ūkio ministerija padarys vienodus standartus ir PVM pripažins tinkama išlaidoms finansuoti, jeigu socialinio verslo projektus įgyvendins NVO“, – pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas R. Žemaitaitis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Remigijus Žemaitaitis

Mob. 8 698 42 238

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-10 09:22
   Rimas Rudaitis