Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario V. Juozapaičio pranešimas: „Valdantieji priima radikalius sprendimus net nepasitarę su visuomene“

2017 m. sausio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys prof. Vytautas Juozapaitis, reaguodamas į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie netikėtai padidėjusius mokesčius kultūros bendruomenės atstovams, gaunantiems pajamas pagal autorines bei licencines sutartis, tokius valdančiųjų veiksmus laiko rinkėjų apgaule.

„Ši „naujametinė dovanėlė“ lyg perkūnas iš giedro dangaus sujaukė ne tik individualių menininkų, bet ir daugybės kultūrinių organizacijų bei įstaigų finansinius planus, nes iš anksto pasirašyti įsipareigojimai nebegali būti vykdomi dėl netikėtai padidėjusio mokestinių lėšų poreikio, apie kurių drastišką išplėtimą nei nuėjusioji vyriausybė, nei dabartinė valdančioji dauguma deramai neinformavo visuomenės. Jeigu nebus operatyviai imtasi priemonių padėčiai atkurti, šis smūgis iš pasalų gali skaudžiai atsiliepti ne tik apgautiems kūrėjams, bet ir patiems valdantiesiems, kurie rinkimų kampanijos metu visą savo dėmesį koncentravo į kultūros ir meno prioriteto stiprinimą bei mokesčių naštos kūrėjams mažinimą“, – sako prof. V. Juozapaitis.

Seimo Kultūros komiteto narys pabrėžia, jog vienasmeniškas pataisų svarstymas apeinant būtinas procedūras yra nedovanotina valdančiosios koalicijos klaida, kuri nedelsiant turi būti ištaisyta. „Iš pradžių buvo manyta, kad tai viso labo techninė klaida, atsiradusi besikeičiant valdžioms, kuomet naujai paskirta Vyriausybė dėl patirties stokos „pražiūrėjo“ tokį niuansą. Tačiau faktas, kad ši pataisa nebuvo svarstoma Kultūros komitete, o tyliai inkorporuota į bendrą „Sodros“ biudžeto įstatymą, už kurį balsavo jau šios kadencijos Seimo dauguma, rodo, kad valstiečių-žaliųjų realūs darbai labai skiriasi nuo žodžių ir pažadų, kas tikrai nedidina žmonių pasitikėjimo ne tik šia partija, bet ir visa valdžia apskritai“, – komentavo Seimo narys.

Seimo narys kviečia visuomenę ir kultūros bendruomenę būti budrias ir adekvačiai reaguoti į tokius valdančiosios koalicijos veiksmus. Savo ruožtu V. Juozapaitis ragina Seimo ir Vyriausybės vadovus labai aiškiai ir vienareikšmiai paaiškinti visuomenei, kodėl tokios svarbos įstatymai, nuo kurių priklauso žmonių likimai, priiminėjami tinkamai neišaiškinus ir nepasitarus su visuomene.

„Norėtųsi tikėti, kad visas šis nerimas bus išsklaidytas ir pasitikėjimo mandatas nebus sugriautas, tačiau šiandien viešoje erdvėje pasirodęs Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos komentaras iš esmės patvirtino, deja, blogesnio scenarijaus tikimybę“, – teigė V. Juozapaitis.

 

Kontaktams:

Prof. Vytautas Juozapaitis

Seimo Kultūros komiteto narys

Mob. 8 698 42 146

El. p. vytautas.juozapaitis@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-10 11:56
   Rimas Rudaitis