Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Ž. Pavilionio pranešimas: „Skandalingi faktai apie užsienio reikalų ministeriją verčia rimtai suabejoti ministro veiklos skaidrumu“

2017 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Reaguodamas į viešumoje pasirodžiusius skandalingus faktus apie jaunųjų socialdemokratų, šiuo metu užimančių reikšmingus postus Užsienio reikalų ministerijoje, bei Valstybės kontrolės išvadas apie abejotiną šios ministerijos lėšų panaudojimą, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Žygimantas Pavilionis sako, kad užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus veiklos skaidrumas kelia rimtų abejonių, o žiniasklaidos iškelti faktai – galbūt ir teisėsaugos tyrimo.

„Žiniasklaidos paskelbti faktai apie jaunųjų socialdemokratų veiklą, galimą protekcionizmą ir naudojimąsi tarnybine padėtimi bei viešaisiais finansais šokiruoja. Tačiau matome, kad ministras L. Linkevičius tai toleruoja ir galbūt netgi priešingai – skatina. Galima įtarti, kad visi sprendimai vykdomi su ministro žinia, o gal netgi nurodymu. Kaip kitaip galima būtų paaiškinti faktą, kad praėjusios kadencijos socialdemokratų Vyriausybėje socialdemokratas, buvęs užsienio reikalų ministro patarėjas Darius Skusevičius to paties ministro netgi paaukštinamas pareigose ir šioje Seimo kadencijoje paskiriamas užsienio reikalų viceministru. O liūdnai pagarsėjęs Julius Pagojus vos netapo teisingumo ministru“, – sako Ž. Pavilionis.

 Parlamentarui įtarimų kelia ir viešumoje paskelbtas faktas, kad užsienio reikalų ministerija Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimui, tarp kurio organizatorių buvo paminėtas D. Skusevičius, 2014 m. skyrė 23 tūkstančius litų (6687 eurai), 2016 metais – 5 tūkstančius eurų (Antrasis jaunujųjų socialdemokratų gyvenimas: vakarais, savaitgaliais, per-atostogas, Delfi).

„Ar teisėtai ir racionaliai buvo paskirtos šios lėšos turi aiškintis atsakingos valstybės institucijos, o galbūt netgi teisėsauga“, – pažymi Ž. Pavilionis.

Priminsime, kad jau anksčiau TS-LKD atstovai yra išsiuntę klausimus užsienio reikalų ministrui L. Linkevičiui,  prašydami artimiausiame Seimo posėdyje atsakyti į klausimus dėl Astravo atominės elektrinės statybų Baltarusijoje, Lietuvos ir Lenkijos santykių bei asmenų, kaip manoma, įdiplomatinimą pagal partinę priklausomybę. Numatoma, kad ministras į klausimus atsakinės rytoj, paskutiniame pratęstos rudens (1 eilinės) Seimo sesijos posėdyje. Ministro bus prašoma pasiaiškinti ir dėl naujai iškeltų faktų ar įtarimų.

 

Kontaktams:

Žygimantas Pavilionis

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Tel. (8 5) 239 6733

El. p. [email protected]