Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pasveikino Laisvės gynėjus

2017 m. sausio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Sausio 12 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Laisvės gynėjais, dalinosi prisiminimais apie Sausio 13-ąją, susitiko su 1991 m. sausį Lietuvos Seimą gynusiais Ukrainos savanoriais prof. Jevhenu Dykyj ir Jurijumi Katriču. Vidurdienį parlamento vadovas dalyvavo iškilmingoje Laisvės gynėjų rikiuotėje, o popietę – Laisvės gynėjų organizuotame susitikime, kuriam pirmininkavo dim. plk. Jonas Gečas, ats. plk. Arūnas Dudavičius, Lietuvos Nepriklausomybės gynėjų sąjungos pirmininkas Arnoldas Kulikauskis. Pirmininkaujantys pristatydami Seimo Pirmininką džiaugėsi, kad parlamento vadovas prof. Viktoras Pranckietis yra taip pat Laisvės gynėjų bendruomenės narys.

„Nuoširdžiai pasitinku ir sveikinu jus visus atvykusius į šią istorinę salę, kur 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo paskelbta apie Lietuvos valstybės atkūrimą. Tai jūs, tai mes – tai Lietuva, kuri Laisvę gynė visoje šalyje“, – sakė  Viktoras Pranckietis, 1991 sausio įvykių metu budėjęs prie Sitkūnų bei Juragių radijo ir televizijos stočių.

 

 

Laisvės gynėjų konferencijos dalyvius pasveikino Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kun. Robertas Grigas.

 

 

Sausio 11–17 dienomis Seime organizuojamuose renginiuose 26-ąjį kartą minime Laisvės gynėjų dieną. Ši diena liudija istorines 1991-ųjų akimirkas, kai susitelkimą ir pasiaukojamą ryžtą pademonstravę Lietuvos gyventojai apgynė neseniai atkurtą valstybės Nepriklausomybę. Ketvirtadienio dienos renginius vainikuos prie Seimo rūmų atminimo laužų uždegimo ceremonija 19 val. bei 19.30 val. Sąjūdžio valanda. Renginiuose dalyvaus Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

 

 

Seimo Pirmininko sveikinimas Laisvės Gynėjams 2017 01 12, Kovo 11-osios akto salėje

 

Gerbiamieji Laisvės gynėjai,

 

nuoširdžiai pasitinku ir sveikinu jus visus, atvykusius į šią istorinę salę, kurioje 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo paskelbta apie atkuriamą nepriklausomą Lietuvos valstybę. Tai vieta, kurią gynėte, ir dabar esate įvardijami Laisvės gynėjais. Laisvės gynėjai – tai jūs, tai mes – tai visos Lietuvos žmonės, parodę ryžtą ir drąsą tuo lemtingu mūsų šaliai metu.

Man didelė garbė susitikti su žmonėmis, dėl kurių ryžto ir drąsos gyvename nepriklausomoje, demokratiškoje, laisvoje Lietuvoje. Atmintis yra gyva, todėl Laisvės gynėjai buvo, yra ir bus reikalingi mūsų Tėvynei, mūsų valstybei.

Mūsų valstybė – tai ir jaunoji karta. Laisvės gynėjų dvasia nesensta – ryžtas, kurio vedami stojome ginti Laisvės prieš ketvirtį amžiaus, turi būti perduodamas ir jaunimui. Jūs tai darote savo pavyzdžiu, dalyvaudami renginiuose, dalydamiesi prisiminimais – dėkoju Jums už tai.

Simboliška susitikti Sausio 13-osios išvakarėse ir aptarti Lietuvai svarbius dalykus. Šių dienų geopolitiniai įvykiai kelia nerimą ir verčia imtis veiksmų, siekiant to paties tikslo – apsaugoti Tėvynę. Šiomis dienomis aktyviai dirbame su Nacionalinio saugumo strategija, kurioje nedviprasmiškai įvardijame grėsmes, kylančias dėl agresyvios geopolitinės aplinkos, karo Ukrainoje, propagandos stiprinimo, kibernetinių atakų. Siekiant tautos vienybės, moralinės tvirtybės, savigynos gebos, Jūsų patirtis yra neįkainojama – ja dalijatės ir dalijotės visada. Šiandien mūsų laukia ilgas vakaras. Padarykime jį prasmingą, būkime aktyvūs savo valstybės teisingos atminties saugotojai ir jos ateities kūrėjai.

„Kalbėti apie demokratiją, kovoti už demokratiją gali būti tiktai per vėlu, bet niekada ne per anksti,“– sakė Prezidentas Kazys Grinius. Jūs gynėte demokratiją reikiamu laiku ir tapote Lietuvos Laisvės gynėjais. Tegul šis vardas būna pavyzdžiu kiekvienam, kuriam Lietuva yra Tėvynė, ir tam, kuris Lietuvą vadina brolių žeme.

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. – D. Barysaitė)