Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Arvydo Anušausko pranešimas: „Lietuvos geležinkeliai“ ignoravo nacionalinio saugumo interesus bendraudami su Rusijos karinio pramoninio komplekso įmone“

2017 m. sausio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Aiškėja dar viena aplinkybė, kuri rodo, jog buvusi „Lietuvos geležinkelių“ vadovybė ilgą laiką ignoravo nacionalinio saugumo interesus. Pasirodo, jau penkerius metus Lietuvos geležinkeliai naudoja Rusijos kariniam pramoniniam kompleksui priklausančios „Iževsko radijo gamyklos“ saugos sistemą „Klub-U“. Ji buvo įdiegta visuose lokomotyvuose modernizuojant Lietuvos geležinkelių ryšio sistemą. Naudojant rusišką palydovinę navigacijos sistemą GLONASS ne tik nustatomos lokomotyvų koordinatės, bet ir judėjimo parametrai (koordinatės ir greitis). Specialistai kelia klausimą ir dėl galimo distancinio lokomotyvo stabdymo.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario Arvydo Anušausko nuomone, Lietuvai vykdant bendradarbiavimą gynybos srityje su sąjungininkais, ši įranga leidžia Rusijai nustatyti bet kokių karinių pervežimų koordinates bei apimtis ir prireikus gali sukelti realų pavojų pervežimų bei apskritai susisiekimo geležinkeliais saugumui.

„Tai galėčiau įvertinti kaip dvigubos paskirties įrangą, kuri pagaminta Rusijos karinio pramoninio komplekso įmonėje ir galinti kelti saugumo problemų“, – sako A. Anušauskas.

Parlamentaras kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, prašydamas atsakingai įvertinti šias aplinkybes nacionalinio saugumo požiūriu ir prireikus inicijuoti minėtos įrangos pakeitimą kita, nekeliančia abejonių dėl jos galimo dvigubo panaudojimo.

 

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 2396514

tsfrakcija@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-16 12:30
   Eglė Saulė Trembo