Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: šalies finansų politikoje būtinas skaidrumas, stabilumas ir saugumas

2017 m. sausio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Sausio 17 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Lietuvos bankų asociacijos nariais. Susitikime aptarti svarbiausi darbai, užkirsiantys kelią pinigų plovimui, užtikrinsiantys politikų skaidrumą ir šalies gyventojų finansų saugumą.

„Šiandien Seime priėmėme Nacionalinio saugumo strategiją, kurioje vienas iš pagrindinių uždavinių – korupcijos mažinimas. Su bankų asociacijos nariais aptarėme, kad šalies finansų politikoje būtinas skaidrumas, stabilumas ir saugumas, todėl jau artimiausiu metu Seimo laukia daug darbų“, – sako parlamento vadovas.

Pasak jo, iki 2018 metų Lietuva turi perkelti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą „Dėl finansų sistemos naudojimo pinigų plovimui ar teroristų finansavimui prevencijos“, tam reikia operatyviai priimti atitinkamus teisės aktus ir pasirengti šios direktyvos įgyvendinimui. Vidaus reikalų ministerijai jau yra pateikti pasiūlymai dėl Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimo projekto tobulinimo. Vienas jų – inicijuoti politikoje dalyvaujančių asmenų elektroninę duomenų bazę, kuri būtų nuolat atnaujinama. Ja galėtų naudotis teisėsauga, bankai ar kitos su pinigų plovimo prevencija susijusios teisėtą interesą turinčios institucijos.

„Tokia duomenų bazė užtikrintų visų Lietuvoje veikiančių politikų ir viešų asmenų skaidrumą“, – sako V. Pranckietis.

Susitikime aptarta ir kita direktyva, kurios įgyvendinimas taip pat leis pasiekti minėtų tikslų –  Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/65/ES dėl finansinių priemonių rinkų (MIFID II).

Tai didžiausia kada nors vykdyta investavimo ir taupymo produktų rinkos reforma, kuriai, pasak bankų atstovų, įgyvendinti reikia daug resursų ir laiko. Visi teisės aktai turi būti perkelti iki 2017 m. liepos, įsigalioti – nuo 2018 m. sausio. Atnaujintose direktyvose įtvirtintos didesnės sankcijos, kurios gali būti taikomos investicinių paslaugų teikėjams. Taip pat apribota nematoma prekyba (angl. dark pool) ir įvesti kiti saugikliai, susiję su technologinėmis naujovėmis, pavyzdžiui, algoritmine prekyba akcijomis.

 

 

Bankų atstovai su Seimo Pirmininku taip pat aptarė, kaip padėti Lietuvos gyventojams apsisaugoti nuo sukčių, kokios technologijos ir veiksmai tam padės užkirsti kelią. Susitikime taip pat aptartas nemokumo teisinės aplinkos tobulinimas, sąlygų gerinimas investuotojams ir verslui.

Susitikime su Seimo Pirmininku dalyvavo Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas, „Swedbank“ AB valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė, AB Šiaulių banko Teisės ir administravimo tarnybos vadovė Živilė Skibarkienė, AB „Citadelė“ banko valdybos narė Dalia Udrienė, Nordea Bank AB Lietuvos skyriaus Mažmeninės bankininkystės departamento direktorius Jaunius Marinskas, AB SEB banko prezidento pavaduotojas, Pagalbos verslui tarnybos ir finansų direktorius Jonas Iržikevičius, Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius.

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. – D. Barysaitė)

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]